Wielkimi krokami nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. 24 grudnia zasiądziemy przy wigilijnym stole, ciesząc się obecnością rodziny i chłonąc gwiazdkową magię. Tego dnia trzeba jednak uważać. Okazuje się bowiem, że jest jedna rzecz, której pod żadnym pozorem nie powinno się robić w wigilię. Inaczej będziemy mieli pecha przez cały rok... zwłaszcza w kwestiach finansowych. Tego nie rób w wigilię, jeśli nie chcesz stracić wszystkich pieniędzy. 

Tego nie rób w wigilię. Chyba że chcesz stracić wszystkie pieniądze

Wigilia to jeden z najbardziej pozytywnych dni roku. Mimo wszystko nie powinniśmy wtedy tracić czujności. Okazuje się bowiem, że czyha na nas wiele wigilijnych przesądów. 

Zobacz także: 

Lepiej dmuchać na zimne przede wszystkim pod względem finansowym. Okazuje się bowiem, że robiąc tę jedną rzecz w wigilię, wiele ryzykujemy. W nowym roku możemy bowiem stracić wszystkie pieniądze. Sprawdźcie, o co konkretnie chodzi. 

Nie można pożyczać pieniędzy w wigilię

Wigilia to dzień, kiedy nawet nie powinniśmy rozmawiać o pieniądzach. Z pewnością natomiast nie można ich pożyczać - także najbliższym. Jest to bowiem bardzo ryzykowne i oznacza dla nas olbrzymie straty.

Przesąd mówi, że nie wolno pożyczać pieniędzy w wigilię, ponieważ wtedy stracimy pieniądze w nowym roku. W kolejnych 12 miesiącach będziemy mieć duże problemy finansowe i sami możemy wtedy potrzebować pożyczki.

Jeżeli zatem nie chcecie stracić pieniędzy w 2023 roku, nie pożyczajcie gotówki w wigilię. Jeżeli wasi bliscy są w potrzebie, wesprzyjcie ich inaczej, a banknotami dzielcie się dopiero kolejnego dnia. Wtedy już nic wam nie grozi. 

Zobacz także:

Zobacz także: