Nowy rok zawsze jest dla nas wielką niewiadomą. Wszyscy zastanawiamy się, co przyniesie nam kolejnych 12 miesięcy i staramy się dmuchać na zimne, żeby tylko nie zesłać na siebie pecha. Przede wszystkim mogą nas przed tym ustrzec przesądy noworoczne. Są bowiem rzeczy, których nie powinno się robić w sylwestra. Szczególnie jednak należy się strzec jednej z nich - pod żadnym pozorem nie rób tego w sylwestra, jeśli nie chcesz mieć pecha przez cały rok. 

Przesądy noworoczne: pod żadnym pozorem nie rób tego w sylwestra

Boisz się, że spadnie na ciebie pech w 2023 roku? To mało prawdopodobne, jeżeli tylko będziesz pamiętać, żeby pewnych rzeczy nie robić w sylwestra. Dzięki temu jesteś w stanie dopomóc losowi. 

Zobacz także: 

Okazuje się, że szczególnie ryzykowne jest... sprzątanie 31 grudnia. Według ludowych porzekadeł ta prozaiczna czynność może zesłać bowiem same nieszczęścia na nas i naszych domowników. Zobaczcie, dlaczego tak się dzieje. 

Sprzątanie w sylwestra przynosi pecha

Sprzątanie w sylwestra jest niezwykle ryzykowne. 31 grudnia od rana ciąży na nas bowiem klątwa. Jeżeli tego dnia bierzemy się za sprzątanie, wówczas możemy pozbyć się szczęścia z naszego domu, a to grozi pechem przez kolejnych 12 miesięcy. 

Jeżeli zatem zamierzacie zorganizować imprezę sylwestrową w swoim domu, pamiętajcie, żeby posprzątać mieszkanie dzień wcześniej. Dzięki temu nie będziecie ryzykować, że ściągniecie nieszczęście na siebie i swoich domowników.

A wy wierzycie w tego typu przesądy? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach na Facebooku. 

Zobacz także:

Zobacz także: