Zawsze warto dmuchać na zimne. Właśnie dlatego istnieją rzeczy, których nie należy robić w niektórych miesiącach. Nie jest to bowiem czas, który im sprzyja. W zasadzie w każdym miesiącu możemy znaleźć tego typu przestrogi. Istnieją też przesądy na luty, o których nikt z was by nie pomyślał, że mogą ściągnąć na nas nieszczęścia. Sami zobaczcie, czego lepiej unikać w tym miesiącu. 

1. W lutym nie wolno brać ślubu

Z reguły mówi się, że ślub powinno się brać w miesiącu, który ma w nazwie literę "R". Już pod tym względem luty nie jest najlepszym wyborem. To jednak nie wszystko. Jest to też miesiąc zakochanych. 14 lutego obchodzimy walentynki. Dlaczego zatem nie nadaje się do ślubów? To miesiąc, w którym zakochujemy się, poznajemy z partnerem i myślimy o gorących romansach, a nie ustatkowaniu się. Właśnie dlatego z tak poważnymi krokami lepiej poczekać do marca.  

Zobacz także: 

2. W lutym nie należy się przeprowadzać

Istnieją takie miesiące, w których przeprowadzka nie jest najlepszym pomysłem. Pisaliśmy już o tym w przesądach na listopad. Okazuje się, że luty też nie jest dobrym momentem na zmianę mieszkania. Ze względu na to, że jest miesiącem ruchomym - w roku przestępnym jest dłuższy, a w pozostałych krótszy - nie sprzyja on tak ważnym krokom. Jeżeli już musicie właśnie w tym miesiącu się przenieść, koniecznie zróbcie to w parzysty dzień - to nieparzyste przynoszą pecha najbardziej. 

3. W lutym nie powinno się kupować biżuterii

Każdy z was zapewne słyszał, że nie powinno się kupować biżuterii samemu sobie. Wówczas możemy ściągnąć na siebie pecha, dlatego warto trzymać się tej zasady przez cały rok. W lutym natomiast w ogóle nie powinno się nabywać błyskotek - nawet gdy chcemy podarować je w prezencie. Wtedy ściągniemy nieszczęście nie tylko na siebie, ale też na tę osobę. Dlatego, jeśli planujecie kupić komuś taki podarek, koniecznie zróbcie to jeszcze w styczniu. 

Zobacz także: