Chcemy jeść zdrowo, chcemy dobrze dbać o swoje rodziny, chcemy samodzielnie przygotować wszystko na święta. Do tego chcemy szczycić się tym, że wzorem światowych trendów same robimy przetwory, ciasta i domowe potrawy znane nam z domów naszych babć. Ale chcemy też do tego nie spędzać na gotowaniu każdej wolnej chwili, i na przykład poświęcić ją rodzinie. Brzmi jak niemożliwe do spełnienia bez zatrudnienia pomocy kuchennej?

Nie całkiem, i tu nie czekałabym na twoim miejcu na Świętego Mikołaja czy Złotą Rybkę, tylko zdobyła maszynkę do mielenia Bosch CompactPower, bo tegoroczne święta mogą wyglądać zupełnie inaczej niż się spodziewasz. Jesteśmy przyzwyczajone do składowania w domu przeróżnych urządzeń, każde ma wspaniałe funkcje, ale używa się ich raz na pół roku. Tu będzie inaczej, bo choć podstawową funkcją maszynki do mielenia jest przetwarzanie mięsa, okazuje się, że może ona służyć do tak wielu różnych działań, że nawet poranna kawa z nią to zupełnie inna historia.

Cuda dzieją się w kuchni

Ale od początku. Bosch CompactPower posiada wiele wersji i możecie kupić go w przeróżnych opcjach. W pełnym wachlarzu możliwości znajdziecie trzy sitka do mielenia mięsa o grubościach 2,7 oraz 4 i 8 mm wykonane ze stali szlachetnej, co przedłuża ich okres eksploatacji, pracuje na to dwustronny nożyk, który także wpływa na żywotność sprzętu. Po pierwsze o wiele łatwiej będzie kupić kawałek porządnego mięsa i samodzielnie zmielić je dzieciakom na bolognese. Dzięki wysokiej mocy 2000 W* wydajność mielenia jest naprawdę imponująca! 4 kg zmielone w minutę** robią wrażenie. Łatwiej jest też zmielić mak na świąteczny makowiec, bo jednak każda szanująca się gospodyni robi własną masę makową i mak trzykrotnie przepuszcza przez ostrza nożyka. Że ma to różnicę, pamiętamy jeszcze z dzieciństwa, gdy smak ówczesnego makowca zapisał się w pamięci jako archetyp domowego ciasta. Zwróćcie też uwagę, że łatwiej wam teraz będzie przygotować także domowy pasztet i to wcale niekoniecznie mięsny, jego wersja wege z fasoli czy soczewicy, będzie miała bardzo podobną konsystencję. Wielką frajdę może też sprawić przygotowanie własnej kiełbasy, ponieważ specjalna nakładka masarska ułatwia nadziewanie, także jeśli zamierzacie na bożonarodzeniowy obiad podać rodzinie faszerowaną kaczkę.

Zdrowie na wynos

Zmieniamy opcję, i maszyna przeistacza się w urządzenie wielofunkcyjne, które sieka, kroi w plastry, drobne i grube wiórki oraz uciera warzywa dzięki specjalnym czterem bębnom, które prawdopodobnie będą w twoim domu w ciągłym użyciu. Po pierwsze, dużo wcześniej można poszatkować kapustę, zrobić surówkę czy pokroić na gulasz marchewki - a właściwie to wszystko kroi się samo, żeby trzymać się faktów. Najlepsze jest jednak to, że Bosch CompactPower uciera ziemniaki na placki ziemniaczane, bo choć kocha je chyba każdy, to do tarcia chętnych zawsze brak...

Kolejna rzecz - poranne soki. Każdy lubi świeżo wyciskane witaminowe bomby, ale jednak to mycie sprzętu po wszystkim sprawia, że sięgamy po sok z kartonu. Tu mycie jest superproste, owoc trzeba tylko przekroić a nakładka do wyciskania cytrusów robi swoje. Jeśli dodamy do niej jeszcze nakładkę do wyciskania owoców i warzyw miękkich, to można w końcu komponować zdrowe mieszanki, które w okresie zimowym bardzo wpływają na odporność organizmu. I drugie śniadanie dla całej rodziny jest odhaczone.

Naszym zdaniem to już dużo dobra, ale tu wkracza jeszcze młynek żarnowy, który można mieć w zestawie. I oczywiście pachnąca o poranku porządna, świeżo zmielona kawa to jest marzenie, które działa zawsze, ale młynek znajdzie też zastosowanie przy mieleniu orzechów do wspomnianego makowca czy ziół do świątecznych potraw. Jednak świeży majeranek to zupełnie inna rozmowa - to też nauka od babci.

Brzmi to wszystko zbyt dobrze, żeby nie było gdzieś haczyka. A nie ma, bo wielofunkcyjna maszynka Bosch CompactPower jest łatwa do czyszczenia, poręczna - ma rączkę która ułatwia przestawianie go po blacie, a do tego ma schowek na kabel (ważna rzecz!) oraz komorę, w której można pomieścić wszystkie sitka, żeby mieć je zawsze pod ręką. Nadmienię jeszcze o funkcji rewers, która zwiększa komfrot i bezpieczeństwo użytkowania. Potrafi ona cofnąć obroty maszynki i usunąć twardy element: kostkę czy łupinkę orzecha. Gumowe nóżki zabezpieczają maszynę przed przesuwaniem, gdy pracuje pełną parą a porządny, minimalistyczny i uniwersalny design bedzie pasował do każdej kuchni. Dowiedz się więcej na www.bosch-home.pl/maszynki. To jak, zamawiasz?

*Moc zablokowania silnika.

**Testy laboratoryjne, sito 8 mm.

--

Materiał powstał we współpracy z marką Bosch.