Wella przedstawia nowość - Wella Forte - pierwsze na rynku 3 linie kosmetyków do stylizacji, zapewniających maksymalne utrwalenie i jednocześnie dopasowanych do różnej długości włosów. Eksperci Wella wiedzą, że włosy o różnej długości stawiają podczas stylizacji odmienne wyzwania. Dlatego stworzyli Wella Forte - 3 innowacyjne, mocno utrwalające warianty kosmetyków przeznaczonych do stylizacji włosów krótkich, półdługich oraz długich.

Włosy krótkie  

Kobiety z krótkimi włosami postrzegane są jako osoby pewne siebie i otwarte. „Krótkie włosy mogą komunikować naprawdę wiele. Zdają się wyrażać dwie strony osobowości. Z jednej strony dowcipną kobietę z błyskiem w oku, z drugiej osobę poważną i wyrafinowaną” – mówi Sascha Breuer, międzynarodowy stylista Wella. „Moim zdaniem krótkie włosy, odsłaniające twarz i podkreślające kształt głowy umożliwiają tworzenie fryzur nastroszonych, jak również niezwykle gładkich. Dzięki odpowiednim kosmetykom do stylizacji taka fryzura może zachować swój kształt przez cały dzień, bez jej nadmiernego usztywnienia – dodaje Sascha Breuer.  
Kosmetyki Wella Forte Bardzo Mocne Utrwalenie są łatwe w stosowaniu, w naturalny sposób utrwalają krótkie włosy, umożliwiając tworzenie fryzur pełnych ekspresji. W skład kolekcji wchodzą lakier, pianka oraz żel do stylizacji.

Włosy półdługie  

W tym sezonie w świecie fryzur króluje naturalność. Uczesania powinny być lekkie i swobodne, jakby ułożone podmuchem wiatru, a dobrą długością do ich tworzenia są włosy sięgające do ramion. „Włosy półdługie dają wiele możliwości  stylizacji. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia stylisty. Zawsze staram się przekonywać moje klientki, aby nie bały się eksperymentować” – mówi Sascha Breuer.
Kosmetyki Wella Forte Super Mocne Utrwalenie przeznaczone są do stylizacji włosów półdługich. Zawierają odpowiednio dobraną mieszankę polimerów, dzięki czemu fryzura staje się bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych, a jednocześnie włosy nie wyglądają na usztywnione. Pianka do włosów w płynie jest lekka i łatwa w użyciu. Z kolei tradycyjna pianka dodaje włosom objętości, która utrzymuje się przez cały dzień. Lakier do włosów natomiast mocno utrwala włosy, aż do 24 godzin.

Włosy długie  

Włosy długie uważane są za symbol kobiecości i zmysłowości. Nie tylko są ponadczasowo piękne i modne, ale dają także niezliczone możliwości tworzenia różnego rodzaju skomplikowanych fryzur oraz upięć. „Uwielbiam pracować z długimi włosami, ponieważ dają mi ogromne pole do popisu, a  jednocześnie są  wyzwaniem, jak dla każdego stylisty. – mówi Sascha Breuer. W skład kolekcji wchodzą lakier i pianka do włosów.

W skład kolekcji Wella Forte do włosów krótkich wchodzą:
·         Lakier do włosów krótkich Wella Forte Bardzo Mocne Utrwalenie, 250 ml, ok. 12,99 zł
·         Pianka do włosów krótkich Wella Forte Bardzo Mocne Utrwalenie, 200 ml, ok. 12,99 zł
·         Żel do włosów krótkich Wella Forte Bardzo Mocne Utrwalenie, 150 ml, ok. 12,99 zł
W skład kolekcji Wella Forte do włosów półdługich wchodzą:
·         Lakier do włosów półdługich Wella Forte Super Mocne Utrwalenie, 250 ml, ok. 12,99 zł
·         Pianka do włosów półdługich Wella Forte Super Mocne Utrwalenie, 200 ml, ok. 12,99 zł
·         Pianka do włosów półdługich w płynie Wella Forte Super Mocne Utrwalenie, 150 ml, ok. 12,99 zł
W skład kolekcji Wella Forte do włosów długich wchodzą:
·         Lakier do włosów długich Wella Forte Maksymalne Utrwalenie, 250 ml, ok. 12,99 zł
·         Pianka do włosów długich Wella Forte Maksymalne Utrwalenie, 200 ml, ok. 12,99 zł