Piercing uszu - modna ozdoba 

Piercing uszu może być świetną ozdobą, zwłaszcza, że na rynku pojawiło się mnóstwo biżuterii do różnego rodzaju przekłuć. Przekłuwanie uszu, jak i innych części ciała należy powierzyć profesjonaliście - obowiązkowa jest wiedza z zakresu anatomii, higieny, a nawet pierwszej pomocy. Przekłuwanie uszu na ziemniaka puśćmy więc w niepamięć! Tak samo z resztą, jak i popularne przekłuwanie uszu pistoletem u kosmetyczki - ta metoda rozrywa tkanki i sprawia, że gojenie się ranki może się przedłużyć. Świeżo przekłute ucho wymaga uważnej opieki, higieny, oraz cierpliwości - wymiana kolczyka może odbyć się dopiero po całkowitym zagojeniu dziurki.

Piercing uszu - stack lobe 

Lobe to najbardziej popularny rodzaj przekłucia - czyli dziurki w standardowym miejscu - na środku płatka ucha. W tym sezonie jednak, podkręcamy nudnego lobe i dodajemy na płatku ucha kilka nowych przekłuć - tu już kwestia indywidualna, czy będą to trzy małe diamenciki, czy dwa kółka i wkręt, wszystko zależy od twojej fantazji. Im więcej, tym lepiej. 

Piercing uszu - tragus

Tragus to przekłucie skrawka ucha - chrząstki wystającej od strony twarzy. Możesz umieścić tam małą kuleczkę na wkręt, albo kółko, a nawet kolczyk wiszący. Uwaga! Targus goi się wolniej niż np. lobe, poświęć więcej uwagi jego pielęgnacji

Piercing uszu - helix

Helix to piercing na zawinięciu chrząstki ucha, lub jej okolicach. Celebrytki pokochały to przekłucie w wersji - kilka dziurek, jedna pod drugą, a w nich cienkie, złote kółeczka. Druga, modna opcja, to inspiracja kulturą indyjską - helix połączony z lobe cienkim łańcuszkiem.

Piercing uszu - daith

Daith to przekłucie w małżowinie usznej, mówiąc profesjonalnie - odnogi obrąbka ucha. Najefektowniej wygląda w połączeniu z kółkiem. Nie każdy może pozwolić sobie na takie przekłucie - zależy to od budowy danej małżowiny usznej.

Piercing uszu - conch

Przekłucie conch może być wykonane w dwóch wersjach: inner conch - we wnętrzu małżowiny usznej, albo outer conch - między czółenkiem ucha a trójkątnym dołem.