Przedłużanie włosów: włosy doczepiamy na kilka sposobów

Przedłużanie włosów to bardzo ogólny termin. Decyzja o zafundowaniu sobie tego zabiegu powinna powinna być popartą znajomością metod. Najpopularniejsza jest metoda clip-in, czyli doczepianie włosów za pomocą klipsów. Ten sposób jest stosunkowo tani, szybki i łatwy do usunięcia. Idealnie sprawdzą się na ważne okazje, na przykład ślub czy sylwestra. Zdecydowanie bardziej trwała jest metoda kanapkowa, w której wykorzystujemy pasma umieszczone na silikonowych taśmach, przyklejanych się tuż przy skórze do prawdziwych włosów. O innych mniej popularnych sposobach przedłużania włosów przeczytasz w artykule: Przedłużanie włosów – te metody dają najlepsze efekty! →

Przedłużanie włosów: salon fryzjerski musi być sprawdzony

Przedłużanie włosów to zabieg, na który nie powinnaś zdecydować się spontanicznie. Wchodzenie do pierwszego, lepszego salonu jest zdecydowanie złym pomysłem. Jeśli pracujący w nim fryzjer nie będzie miał odpowiedniego doświadczenia i umiejętności, stracisz pieniądze (przedłużanie włosów nie jest tanie) i zniszczysz sobie włosy. Gdy nie znasz nikogo z polecenia, lepiej zrób szerokie śledztwo przed umówieniem się na wizytę.

Przedłużanie włosów: doczepiane włosy potrzebują specjalnej opieki

Nawet jeśli wydaje ci się, że nie ma takiej potrzeby – po 3-4 tygodniach od przedłużenia włosów powinnaś udać się na konsultację do swojego fryzjera. Podczas takiej wizyty specjalista oceni, jak długo możesz jeszcze nosić doczepiane pasma oraz czy twoje cebulki mają się dobrze. Oprócz tego przedłużane włosy potrzebują odpowiedniego traktowania, które w dużej mierze jest uzależnione od zastosowanej metody. Dlatego uważnie słuchaj fryzjerskich zaleceń. Zasadą, której powinna przestrzegać każda posiadaczka przedłużanych, jest unikanie produktów z SLS-ami. Ponadto istotne jest spania wyłącznie w wysuszonej fryzurze oraz delikatne rozczesywanie włosów – najlepiej 2-3 razy dziennie. Doczepiane włosy lubią też odżywki w sprayu.

Przedłużanie włosów: jakość włosów ma kluczowe znaczenie

Kto oszczędza, dwa razy traci – to powiedzenie z pewnością sprawdza się w przypadku przedłużania włosów. Wybór wysokiej jakości, w 100 proc. naturalnych włosów jest niezbędny, aby twoja fryzura wyglądała dobrze. Tanie i źle dobra taśmy czy klipsy mogą ponadto poważnie uszkodzić cebulki twoich włosów. Skutkiem będzie ich wypadanie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez HADLEY YATES (@hadleyyateshair) Kwi 5, 2019 o 2:26 PDT