Proste rady makijażowe na Sylwestra dla pań, które nie potrafią się malować - usta

Sądzisz, że nie masz wprawy w nakładaniu szminki i obawiasz się, że w trakcie imprezy sylwestrowej może ci się ona rozmazać? Postaw na matowe szminki, gdyż te mocniej i dłużej utrzymują się na ustach. Dodatkowo przed malowaniem zrób peeling ust. Jeśli nie masz specjalistycznego - wystarczy do tego np. roztarcie odrobiny cukru na wilgotnych wargach. To bardzo prosty i skuteczny pomysł. W ten sposób pozbędziesz się zbędnych skórek na ustach i nałożona szminka będzie prezentować się ładniej. Jak konkretnie nałożyć szminkę? Zacznij od namalowania konturu ust - wówczas będzie ci łatwiej wypełnić kolorem ich środek. Następnie nałóż dwie warstwy szminki i zaciśnij usta na czystej chusteczce higienicznej. Powtórz to 3 razy. Zbędna warstwa, która najczęściej się rozmazuje zostanie na chusteczce, a usta nabiorą już odpowiednio trwałego kolorytu.

Proste rady makijażowe na Sylwestra dla pań, które nie potrafią się malować - eyeliner

Czarna kreska na oku i czerwone usta to klasyka. Dodatkowo jest to bardzo łatwy makijaż do wykonania. Obawiasz się pierwszego podejścia do malowania kreski na oki? Jej namalowanie zdecydowanie ułatwi ci eyeliner w pisaku, nie w pędzelku. Tym pierwszym dużo łatwiej operować na początku przygody z makijażem.

Proste rady makijażowe na Sylwestra dla pań, które nie potrafią się malować - korektor

Walczysz z niedoskonałościami cery i obawiasz się, że fluid nie poradzi sobie z odpowiednim kryciem? Przed finalnym nałożeniem podkładu punktowo zastosuj korektor w miejscach, które chcesz zakryć. Następnie odczekaj kilka minut, aby możliwie najmocniej kosmetyk zastygł w pożądanych przez ciebie miejscach. Jeśli za szybko nałożysz fliud na korektor - wówczas najprawdopodobniej zmiesza się z nim i rozetrze po twarzy.

Proste rady makijażowe na Sylwestra dla pań, które nie potrafią się malować - przykuwająca powieka

Obawiasz się, że nieprawidłowo nałożysz pigment na powiekę? Możesz skorzystać z modnego trendu tzw. "mokrej powieki" i zamiast cienia nałożyć błyszczyk. Na pewno twój makijaż zyska świeżość. Jeśli nie masz pewności jak to zrobić w tym artykule opisujemy trend mokrej powieki krok po kroku: Sprawdź zachwycające inspiracje i jak go zrobić

Proste rady makijażowe na Sylwestra dla pań, które nie potrafią się malować - powiększ optycznie usta

Masz małe usta, a chciałabyś podkreślić ich kształt? Po nałożeniu szminki na usta delikatnie zaznacz jasnym cieniem tzw. "łuk kupidyna" nad górną wargą - ten trik na pewno wpłynie na optyczne uwydatnienie ich górnego konturu.

Podstawy makijażu, czyli jak krok po kroku zrobić makijaż dla początkujących?