Proste rady makijażowe na Sylwestra dla pań, które nie potrafią się malować - usta

Sądzisz, że nie masz wprawy w nakładaniu szminki i obawiasz się, że może ci się ona rozmazać? Postaw na matowe szminki, gdyż te mocniej i dłużej utrzymują się na ustach. Dodatkowo przed malowaniem zrób peeling ust. Jeśli nie masz specjalistycznego - wystarczy do tego np. roztarcie odrobiny cukru na wilgotnych wargach. To bardzo prosty i skuteczny pomysł. W ten sposób pozbędziesz się zbędnych skórek na ustach i nałożona szminka będzie prezentować się ładniej. Jak konkretnie nałożyć szminkę? Zacznij od namalowania konturu ust - wówczas będzie ci łatwiej wypełnić kolorem ich środek. Następnie nałóż dwie warstwy szminki i zaciśnij usta na czystej chusteczce higienicznej. Powtórz to 3 razy. Zbędna warstwa, która najczęściej się rozmazuje zostanie na chusteczce, a usta nabiorą już odpowiednio trwałego kolorytu.

Zobacz także: Fryzury na Sylwestra - proste upięcia włosów, które wykonasz w kilka minut

Proste rady makijażowe na Sylwestra dla pań, które nie potrafią się malować - eyeliner

Czarna kreska na oku i czerwone usta to klasyka. Dodatkowo jest to bardzo łatwy makijaż do wykonania. Obawiasz się pierwszego podejścia do malowania kreski na oku? Jej namalowanie zdecydowanie ułatwi ci eyeliner w pisaku, nie w pędzelku. Tym pierwszym dużo łatwiej operować na początku przygody z makijażem. Nie zapomnijcie również o podkreśleniu brwi. Najlepiej zrobić to delikatnie za pomocą palety cieni:

To Cię również zainteresuje: 5 najlepszych podkładów, jakich używałyśmy w tym roku: od super lekkich po mocno kryjące

Proste rady makijażowe na Sylwestra dla pań, które nie potrafią się malować - korektor

Walczysz z niedoskonałościami cery i obawiasz się, że fluid nie poradzi sobie z odpowiednim kryciem? Przed finalnym nałożeniem podkładu punktowo zastosuj korektor w miejscach, które chcesz zakryć. Następnie odczekaj kilka minut, aby możliwie najmocniej kosmetyk zastygł w pożądanych przez ciebie miejscach. Jeśli za szybko nałożysz fliud na korektor - wówczas najprawdopodobniej zmiesza się z nim i rozetrze po twarzy. Jeśli do nakładania kosmetyków używasz pędzli pamiętaj, aby były przez ciebie regularnie czyszczone. To jest niezwykle ważne dla dobrej kondycji skóry, gdyż zabezpiecza przed pojawianiem się wyprysków. Pędzle, które bezpośrednio dotykają naszej skóry, wymagają takiej samej dbałości jak ona. Możesz czyścić pędzle domowymi sposobami lub postawić na specjalistyczne, profesjonalne kosmetyki jak np. mydło marki KLAREKO.

Proste rady makijażowe na Sylwestra dla pań, które nie potrafią się malować - przykuwająca powieka

Obawiasz się, że nieprawidłowo nałożysz pigment na powiekę? Możesz skorzystać z modnego trendu tzw. "mokrej powieki" i zamiast cienia nałożyć błyszczyk. Na pewno twój makijaż zyska świeżość. Jeśli nie masz pewności jak to zrobić w tym artykule opisujemy trend mokrej powieki krok po kroku: Sprawdź zachwycające inspiracje i jak go zrobić

Zobacz także: 5 najlepszych zabiegów bankietowych - zapewnią skórze „efekt glow”, o jakim marzysz

Zobacz także:

Proste rady makijażowe na Sylwestra dla pań, które nie potrafią się malować - powiększ optycznie usta

Masz małe usta, a chciałabyś podkreślić ich kształt? Po nałożeniu szminki na usta delikatnie zaznacz jasnym cieniem tzw. "łuk kupidyna" nad górną wargą - ten trik na pewno wpłynie na optyczne uwydatnienie ich górnego konturu.

Podstawy makijażu, czyli jak krok po kroku zrobić makijaż dla początkujących?