JAK BEZPIECZNIE PODKRĘCAĆ I PROSTOWAĆ WŁOSY?

● Powinny być suche lub spryskane jedynie kosmetykiem do stylizacji. Jeśli włosy są mokre, rozgrzane urządzenie może je przypalić. Poznasz to po tym, że z prostownicy lub lokówki zacznie wydobywać się dym.

● Potraktuj to jako zabieg na specjalne okazje. Nadużywanie urządzeń może uszkodzić pasma, spowodować ich przesuszanie i rozdwajanie.

● Chroń włosy. Zawsze przed zabiegiem nanieś na nie kosmetyk termoochronny, zabezpieczający przed wysoką temperaturą. Do wyboru masz coraz więcej preparatów, które jednocześnie chronią i stylizują pasma.

Oto nasze propozycje stylizacji.

ZMYSŁOWE FALE

W najnowszej wersji tej fryzury przedziałek przesunięty jest nieco na bok, dzięki czemu powstaje lekka asymetria i pasma z jednej strony bardziej opadają na twarz. To dodaje uczesaniu seksownej kokieterii.

Zobacz także:

JAK TO ZROBIĆ: spryskaj włosy sprayem podkreślającym skręt. Pasma podkręć grubą lokówką lub nakręć je na grube wałki i wysusz. Jeśli wybrałaś wałki, oddziel pasma wokół twarzy i podkręć je lokówką. Zdejmij wałki, a potem delikatnie rozczesz pasma niezbyt gęstym grzebieniem. Polakieruj.

ROMANTYCZNE PUKLE

Burza loków nigdy nie wychodzi z mody. Tym razem jednak, zamiast mocnego, gładkiego skrętu, styliści proponują loki pełne objętości i czesanego wiatrem luzu.

JAK TO ZROBIĆ: Spryskaj pasma sprayem termoochronnym do loków. Nakręć włosy na średniej grubości lokówkę. Następnie każdy skręcony lok przypnij spinką do nasady i schłodź zimnym powietrzem z suszarki. To utrwali skręty. Na koniec rozczesz loki palcami i mocno polakieruj

UROK TAPIROWANIA

Taka fryzura sprawdzi się zarówno przy bardzo gęstych, jak i niezbyt grubych pasmach. Efekt lekkości przy krótszych włosach można uzyskać dzięki tapirowaniu lub gniotąc oraz roztrzepując pasma dłońmi zwilżonymi lakierem.

JAK TO ZROBIĆ: Nanieś na włosy lotion dodający objętości. Zrób na środku głowy przedziałek. Pasma z wierzchu lekko podkręć cienką szczotko-lokówką, chwytając je pionowo. Następnie delikatnie je podtapiruj. Rozwiej włosy suszarką i polakieruj. Możesz też spryskiwać pasmo po paśmie lakierem i rozwiewać włosy suszarką. To doda im objętości i zapewni kontrolowany nieład.

GŁADKIE I LŚNIĄCE

Choć wyprostowane włosy są w tym sezonie na drugim planie (ustępując miejsca naturalnym, pełnym objętości uczesaniom), dzięki wygładzeniu pasma wyglądają na zadbane, a fryzura jest bardzo elegancka.

JAK TO ZROBIĆ: Spryskaj włosy płynem wygładzającym, chroniącym przed wysoką temperaturą. zrób przedziałek na środku głowy. następnie pasmo po paśmie wygładzaj prostownicą. Jeśli chcesz zwiększyć wrażenie lśnienia, na koniec spryskaj włosy lakierem nadającym połysk