Wszyscy zastanawiamy się, co czeka nas w czerwcu. Interesująca jest nie tylko prognoza pogody, ale także prognoza astrologiczna na czerwiec 2023 roku, która wyraźnie wskazuje, co wydarzy się w kosmosie i jak to wszystko na nas wpłynie. Początek lata przyniesie sporo radości, ale musimy liczyć się z tym, że czeka nas prawdziwa emocjonalna huśtawka. Sami zobaczcie, jak ułożą się planety i w jaki sposób będą na nas oddziaływać. 

Prognoza astrologiczna na czerwiec 2023 - początek lata i obłoków srebrzystych

Już 1 czerwca będzie miało miejsce niezwykłe zjawisko. To właśnie tego dnia rozpocznie się sezon na obserwację obłoków srebrzystych. To niezwykle malownicze zjawisko. Są to bowiem najwyższe chmury, które możemy dostrzec z Ziemi. Mówi się, że stanowią granicę pomiędzy naszą planetą a Kosmosem. Widać je przede wszystkim w półmroku i tworzą niezwykły obraz na niebie. Dlatego warto zwrócić na nie uwagę.

Czerwiec to także początek astronomicznego lata, które będzie miało miejsce dokładnie 21 czerwca. Jak wiemy, ta pora roku jest niezwykle emocjonalna. Huśtawkę uczuć wywołają w nas także planety. Dominować będzie bowiem władczy Saturn, ale również Jowisz sporo namiesza. Zobaczcie, jak konkretnie na nas wpłyną. 

Zobacz także: 

Prognoza astrologiczna na czerwiec: dominacja Saturna i Jowisza 

Saturn, który będzie dominującą planetą w czerwcu, sprawi, że staniemy się niezwykle ambitni. Każdy z nas poczuje to, co na co dzień towarzyszy Pannie. Będziemy odważnie iść po swoje, niekiedy nawet podążając po trupach do celu. Jedno jest pewne - to czas na osiągnięcie sukcesu zawodowego i realizację najskrytszych planów.

Trzeba jednak uważać w połowie miesiąca, gdy Jowisz wejdzie w koniunkcję z Księżycem. Wówczas nieco zwolnimy i nie tak łatwo będzie osiągnąć sukces. Szczególną czujność muszą zachować ogniste i powietrzne znaki zodiaku, które poczują całkowitą blokadę energetyczną. 

Kiedy pełnia Księżyca w czerwcu 2023?

Pisząc o jakimkolwiek miesiącu, nie sposób nie wspomnieć o pełni Księżyca. To właśnie to zjawisko wywołuje w nas największe niepokoje, a nawet prowadzi do bezsenności. Co czeka nas w tym miesiącu?

Zobacz także:

Pełnia Księżyca w czerwcu 2023 będzie zjawiskowa. 4 czerwca 2023 roku skoro świt na niebie ukaże się Truskawkowy Księżyc, znany też jako Superksiężyc. Nasz naturalny satelita znajdzie się teraz najbliżej Ziemi, w związku z czym jego widok będzie spektakularny. Musimy jednak liczyć się z tym, że niekoniecznie pozytywnie na nas wpłynie.

Horoskop na pełnię Księżyca w Strzelcu w czerwcu 2023 roku pokazuje, że staniemy się niezwykle emocjonalni. Będą nam towarzyszyć głównie pozytywne emocje, ale staną się one tak silne, że te negatywne także wyjdą na jaw. Warto skontaktować się z bliskimi, którzy pomogą nam nie popaść w stany lękowe i depresyjne. 

Zobacz także: 

Ruchy planet w czerwcu 2023

To nie koniec niezwykłych zjawisk, których świadkami będziemy w tym miesiącu. Należy wspomnieć też o koniunkcji Księżyca z Wenus i Marsem, która miała miejsce także w maju. Teraz będzie jeszcze bardziej spektakularna, ale na szczęście zacznie słabiej oddziaływać na poszczególne znaki zodiaku.

Trójkąt Księżyc-Wenus-Mars będzie miał miejsce 22 czerwca. O ile Lew w końcu może odetchnąć z ulgą, o tyle Byk musi szczególnie uważać w najbliższym czasie. Stanie się zbyt emocjonalny, co zdecydowanie mu nie służy. Z reguły bowiem zachowuje się racjonalnie i nie chodzi z głową w chmurach. Takie uczuciowe oderwanie może sprawić, że zagubi się w rzeczywistości.

Również Rak musi teraz uważać. Czerwiec będzie dla niego niezwykle trudnym okresem. Zmierzy się z negatywnymi opiniami na swój temat i zda sobie sprawę, że nie każda osoba, którą uważał za życzliwą, jest mu przychylna. Ten brak lojalności może go doprowadzić na skraj załamania.

Jak zatem widzicie, czerwiec to miesiąc, który szykuje dla nas prawdziwą huśtawkę emocjonalną. Sprawdzajcie poszczególne zjawiska i zachowajcie czujność, żeby nie dać się zaskoczyć. 

Zobacz także: