Prezenty dla dziecka: ile Polacy wydają na prezenty?

Rodzice kupując prezenty dla swoich dzieci nie oszczędzają. Jak wynika z badania agencji SW Research na zlecenie marki dziecięcej Endo aż 44% ankietowanych zadeklarowało, że na zakupy świątecznych prezentów dla dzieci, w przeliczeniu na jedno dziecko, przeznaczy w tym roku średnio od 100 do 250 zł. "Niemal co piąty rodzic planuje wydać jeszcze więcej, bo między 250 a 500 zł " – mówi Ewa Błażejak z firmy Endo.

Na relatywnie bogate plany zakupowe rodziców może mieć wpływ kilka czynników, wśród których warto wymienić ożywienie gospodarcze, rosnące płace czy też wsparcie rządowe w postaci programu 500 plus. Z drugiej strony, to także efekt postępującej komercjalizacji Świąt i związanej z tym presji społecznej – dodaje Błażejak.

Prezenty dla dziecka: co kupujemy?

Prawie 40% rodziców wybierając prezent dla dziecka zwraca uwagę na jego użyteczność. Dla co trzeciego ankietowanego najważniejsze jest, żeby spełnić marzenie dziecka. Tylko 18% zwraca uwagę na cenę, 9% na markę, a 4% rodziców kieruje się modą i trendami.

Jeśli jeszcze nie wiecie co kupić dziecku na prezent w naszej galerii zebrałyśmy propozycje prezentów zarówno tych użytecznych, jak i zgodnych z najnowszymi trendami.