Węzeł Księżycowy jest jednym z 12 znaków Zodiaku i zależy od daty urodzenia oraz pozycji Słońca i Księżyca w tym dniu. Wyliczają go astrologowie. Sprawdź w tabelce (podanej obok), w jakim znaku Zodiaku znajdował się Wschodzący Węzeł Księżycowy w chwili twych narodzin. A następnie dowiedz się, co to dla ciebie oznacza. Wiedza ta pomoże ci być może ominąć przeszkody i próby, na które często wy stawia nas kapryśny los.

Znajdź swój znak we Wschodzącym Węźle Księżycowym

Węzeł księżycowy w Baranie

W poprzednich wcieleniach: Byłaś wrażliwa, pełna uroku i obdarzona wieloma talentami. Lubiłaś przebywać w pięknych wnętrzach i ładnej okolicy. Rozkwitałaś tylko w otoczeniu ludzi, którzy cię kochali, gdyż to właśnie miłość była dla ciebie zawsze najważniejsza. Nie pożądałaś wysokich stanowisk i zaszczytów.
W obecnym wcieleniu: Żyjesz na tzw. wysokich obrotach, jesteś przebojowa i pełna pasji. Umiesz walczyć o swoje racje i bywasz bardzo stanowcza. Jesteś lekarzem, dziennikarzem lub typem naukowca. Często zmieniasz partnerów, gdyż prawie nikt nie umie cię zadowolić. Marzysz o kochanku idealnym.
Rada: Staraj się być mniej dyktatorska w swych zapędach. Naucz się sztuki kompromisu i tolerancji. Doceń siłę prawdziwej, cichej, wiernej miłości.

Węzeł księżycowy w Byku

W poprzednich wcieleniach: Najważniejsze dla ciebie były dobra materialne. Za wszelką cenę dążyłaś do ich zdobycia, a także do posiadania władzy. Często piastowałaś wysokie stanowiska. Byłaś surowa, zdecydowana i wymagająca.
W obecnym wcieleniu: Twoja przedsiębiorczość i zdrowy rozsądek pozwalają ci znależć wyjście z każdej sytuacji. Starasz się zapewnić sobie i swoim bliskim bezpieczeństwo materialne. Często jednak bywasz dla nich oschła, a swoje emocje spychasz na samo dno duszy. Zanim zaufasz jakiemuś mężczyźnie, musisz go dobrze poznać.
Rada: Naucz się okazywania uczuć i dzielenia swoimi dobrami, gdyż to, co ofiarujesz, będzie wracać do ciebie pomnożone. W życiu kieruj się przede wszystkim wartościami duchowymi. Twoim nadrzędnym celem powinna być budowa mocnych więzi rodzinnych.

Węzeł księżycowy w Raku

W poprzednich wcieleniach: Byłaś osobą zamkniętą w sobie, zawsze jednak lojalną, obowiązkową i bardzo samotną. Nigdy nie udało ci się spełnić marzeń o wielkiej, odwzajemnionej, szalonej miłości.
W obecnym wcieleniu: Jesteś dobrym człowiekiem. Masz ogromną potrzebę walki o poprawę losu ludzi. Chętnie pomagasz innym i zawsze można na tobie polegać. Realizujesz się jako nauczyciel, lekarz, psycholog. Jednak to rodzina jest dla ciebie zawsze najważniejsza. Troszczysz się o nią z oddaniem. Jesteś urodzoną domatorką.
Rada: Warto byś nauczyła się nareszcie zdrowego egoizmu. Postaraj się też być trochę bardziej przebojowa. Masz bowiem wszelkie zadatki na to, by stać się szefem lub przywódcą. Nie staraj się tylko mieć zawsze i za wszelką cenę rację, pozostań jednocześnie sobą.

Węzeł księżycowy w Bliźniętach

W poprzednich wcieleniach: Spełniałaś się w pracy dla innych. Mogłaś być nauczycielem, duchownym albo lekarzem. Byłaś bardzo obowiązkowa, ale zarazem surowa. Praca rekompensowała ci niezbyt szczęśliwe życie małżeńskie.
W obecnym wcieleniu: Masz błyskotliwy umysł, wielką energię i odwagę w podejmowaniu ryzyka. Lubisz się uczyć i ciągle poszerzasz swoje horyzonty. Najlepiej czujesz się, pracując z ludźmi i dla ludzi. Nie znosisz stagnacji, rutyny i nudy. Kochasz podróże – zarówno dalekie, jak i bliskie.
Rada: Zwolnij trochę i poświęć więcej czasu swoim najbliższym i sobie. Może teraz rozwiniesz swój talent artystyczny: zaczniesz malować, pisać lub projektować ogrody czy wnętrza. Takie życie ukoi twoje serce i przyniesie ci prawdziwe szczęście.

Węzeł księżycowy w Pannie

W poprzednich wcieleniach: Zawsze byłaś bardzo wrażliwa na ból i niesprawiedliwość, nienawidziłaś przemocy. Miałaś nieprawdopodobną intuicję. Autorytet, którym umiałaś się posługiwać, pozwalał ci piastować wysokie urzędy. Potrafi - łaś kochać i z radością dzieliłaś się tą miłością z najbliższymi.
W obecnym wcieleniu: Najczęściej wszystko skrupulatnie planujesz, a potem wykonujesz. Uciekasz w pracę, bo nie ufasz porywom swojego serca. Jesteś nawet szczęśliwa, jednak brakuje w twoim życiu odrobiny szaleństwa.
Rada: Postaraj się mocno stanąć na ziemi i odzyskać poczucie bezpieczeństwa. Naucz się większej spontaniczności oraz okazywania radości. To pozwoli odkryć ci słoneczną stronę życia i przyniesie radość nie tylko tobie, ale również i twoim bliskim.

Węzeł księżycowy w Skorpionie

W poprzednich wcieleniach: Twoje życie było ciche, łagodne i ustabilizowane. Nigdy niczego ci nie brakowało. Nie przeżywałaś jednak również wielkich uniesień ani porywowi namiętności. Umiałaś cieszyć się z rzeczy małych i chyba dlatego właśnie byłaś naprawdę szczęśliwa.
W obecnym wcieleniu: Masz wielką potrzebę niezależności. Jesteś ambitna, uparta, porywcza i bardzo zdolna. Najlepiej realizujesz się w pracy pełnej wyzwań, a nawet niebezpieczeństw. Twój nie najłatwiejszy charakter sprawia ci jednak czasami spore kłopoty w pracy i miłości, gdyż i tu, i tu lubisz mieć zawsze decydujące zdanie, czym skutecznie zniechęcasz życzliwych ci ludzi.
Rada: Wycisz się i powściągnij język, bo to on sprawia ci w życiu najwięcej kłopotów. Masz trudności z zaakceptowaniem odmiennych poglądów. Pozwól też innym podejmować wyzwania. Naucz się sztuki współżycia bez konfliktów.

Węzeł księżycowy w Lwie

W poprzednich wcieleniach: Miałaś waleczne serce. Zawsze stawałaś w obronie słabych i uciśnionych. Byłaś nieustraszona, łamałaś wiele zakazów i ograniczeń. O swoją miłość również byłaś zdecydowana walczyć aż do ostatniego tchu.
W obecnym wcieleniu: Lubisz ryzyko i cenisz odwagę. W pracy masz bardzo silną pozycję, gdyż jesteś niezwykle obowiązkowa, masz oryginalne pomysły, wyjątkowe zdolności i wytrwałość. Lubisz otaczać się ludźmi, którzy cię podziwiają (nie zawsze jednak szczerze). Jesteś niestała w uczuciach i ciągle szukasz nowych, podniecających miłości.
Rada: Uwolnij się od opinii grupy, ale miej na uwadze potrzeby innych. Przyda ci się trochę pokory, bo nie liczysz się z niczyim zdaniem i ranisz często ludzi. Pamiętaj, że życie to nie tylko próba sił, to również trwanie w partnerstwie. Doceń uczucia, którymi jesteś darzona, bo możesz zostać sama.

Węzeł księżycowy w Wadze

W poprzednich wcieleniach: Nie przepadałaś za spokojnym życiem. Byłaś energiczna i pełna temperamentu. Zawsze dążyłaś do tego, by dominować i być we wszystkim najlepsza. Lubiłaś ryzykowne wyzwania, niebezpieczne, szalone podróże oraz częste zmiany.
W obecnym wcieleniu: Wiesz, że kompromisem można zdziałać więcej niż nakazami – i tak też postępujesz. Jesteś łagodna i delikatna. Ludzie dobrze czują się w twojej obecności. Zawsze jest przy tobie ktoś, kto w trudnych chwilach cię wspiera. Jesteś bardzo kochliwa.
Rada: Staraj się przy pierwszych niepowodzeniach nie porzucać rozpoczętej pracy i nie zrywać związków, gdy tylko zaczyna się coś nie układać. Naucz się być trochę bardziej wytrwała, uparta, zdecydowana oraz przebojowa.

Węzeł księżycowy w Strzelcu

W poprzednich wcieleniach: Twoje kontakty z ludźmi były przelotne i powierzchowne. Zawsze umiałaś idealnie dopasować się do każdej sytuacji. Byłaś cicha i wytrwała w dążeniu do celu, unikałaś wszelkiego rozgłosu. Najbardziej ceniłaś sobie miłość, ale nie tę zmysłową, tylko taką która niosła ze sobą stabilizację.
W obecnym wcieleniu: Jesteś bardzo szczęśliwa. Masz wymarzoną miłość, ciepły, zasobny dom. Nie znosisz pospolitości i wulgarności. Lubisz otaczać się ludźmi oryginalnymi i utalentowanymi. Z twoją opinią liczą się znajomi i rodzina.
Rada: Staraj się częściej dostrzegać wokół siebie zwykłych szarych ludzi. Bądź też bardziej wyrozumiała dla swego partnera. Pamiętaj, że jesteś silna właśnie dzięki jego miłości.

Węzeł księżycowy w Koziorożcu

W poprzednich wcieleniach: Twoje życie polegało na zapewnianiu bliskim ciepła, serdeczności i dostatku. Nie szukałaś wielkich wyzwań. Unikałaś gwałtownych starć i okazywania nadmiernych emocji. Zawsze byłaś wzorem uczciwości oraz prawdomówności.
W obecnym wcieleniu: Stale pociąga cię coś nowego. Zmieniasz miejsca zamieszkania, stanowiska. Wciąż szukasz nowych wyzwań, a twoja ambicja zdaje się być nienasycona. Masz wielki temperament i jesteś namiętną kochanką. Lubisz dominować i w domu, i w pracy.
Rada: Chwytasz zbyt wiele srok za ogon – praca, hobby, dom, dokształcanie się. Nic dziwnego, że nie wystarcza ci czasu i często jesteś w złym nastroju. Zawsze powinnaś się kierować nie tylko poczuciem odpowiedzialności, ale i poczuciem humoru.

Węzeł księżycowy w Wodniku

W poprzednich wcieleniach: Miałaś wielkie zdolności i ogromne ambicje. Obracałaś się zawsze w elitarnych kręgach. Lubiłaś być podziwiana i często grałaś pierwsze skrzypce. Twój wielki temperament sprawiał, że gorąco kochałaś i byłaś kochana.
W obecnym wcieleniu: Najbardziej boisz się rutyny. Lubisz poznawać nowe miejsca, nowych ludzi i masz łatwość nawiązywania kontaktów. Jesteś solidna, uczciwa i uparta. Swoje zamiary przeprowadzasz nawet wbrew woli innych. Najważniejsza jest dla ciebie niezależność.
Rada: Uważaj, bo nazywają cię obrażalską. Musisz nauczyć się przyjmować krytykę. Twoja duma tak bardzo na tym nie ucierpi, a staniesz się prawdziwym wzorem dla innych. Jesteś pewna siebie, cenisz sobie dobre maniery, ale nie oceniaj innych ludzi po pozorach. W miłości naucz się większej spontaniczności.

Węzeł księżycowy w Rybach

W poprzednich wcieleniach: Byłaś racjonalna, obowiązkowa i odpowiedzialna. Ale też nadmiernie krytyczna i surowa. U innych ludzi doszukiwałaś się wyłącznie wad. Z okazywaniem uczuć też było u ciebie nie najlepiej. Najważniejszą sprawą stojącą na pierwszym miejscu w życiu była dla ciebie kariera zawodowa.
W obecnym wcieleniu: Potrafisz współczuć i chętnie służysz pomocą innym. Jednak twoja wrodzona wrażliwość sprawia, że nie jesteś odporna na stres. Każde niepowodzenie głęboko przeżywasz. Najbardziej cenisz ciszę i bezpieczeństwo własnego domu. Nie masz odwagi okazywać uczuć.
Rada: Nie usuwaj się ciągle w cień. Doceń siebie i wyniki pracy, którą wykonujesz. Nie obarczaj się też odpowiedzialnością za niepowodzenia innych ludzi. To pozwoli ci nareszcie wieść życie pełne harmonii, równowagi i miłości.