Co powiesz, aby w 2021 roku zamiast zwyczajnych, często powtarzających się (i niestety równie często niespełnianych) postanowień noworocznych, podjąć się znacznie trudniejszego zadania – zmienić swoje dotychczasowe życie na piękniejsze? A wszystko to w myśl holistycznego hasła kolekcji Arbonne AgeWell „Żyj pięknie, starzej się pięknie”. Zgodnie z nim, aby czuć się szczęśliwie i cieszyć się pięknym wyglądem, trzeba działać kompleksowo – wybierać kosmetyki najwyższej jakości o składnikach pochodzenia roślinnego, zdrowo się odżywiać, nauczyć się dobrze radzić ze stresem, dbać o regularny kontakt z przyrodą oraz troszczyć się o nią. To wszystko razem sprawi, że mimo upływu lat, będziemy emanowały pięknem – tym zewnętrznym i tym wewnętrznym.

Sekret 1. Rozpieszczaj skórę wyjątkowymi kosmetykami

Stosuj kosmetyki oparte na najlepszych składnikach pochodzenia roślinnego, a twoja skóra odwdzięczy ci się pięknym, zdrowym wyglądem. Ty zaś zyskasz większą pewność siebie i poczujesz się naprawdę komfortowo. Takimi wyjątkowymi produktami są kosmetyki  z linii Arbonne AgeWell. Stworzono je na bazie innowacyjnych  składników, które mają udowodnione działanie w badaniach klinicznych i pozytywne opinie dermatologów.
Ich receptury zawierają 3 kluczowe składniki: bakuchiol - roślinny zamiennik retinolu, który tak jak on wygładza drobne i głębsze zmarszczki; stabilizowaną witaminę C, która wspomaga kolagen poprzez nawilżanie; wyciąg z roślinnych komórek macierzystych pozyskanych w zrównoważonym procesie (tj. bez użycia pestycydów i z poszanowaniem środowiska), który pomaga poprawić ogólny wygląd skóry pod względem blasku, elastyczności oraz jędrności. Wspomniany wyżej bakuchiol nie przez przypadek został wybrany do linii Arbonne AgeWell zamiast retinolu. Wśród opinii dermatologów ten ostatni, choć jest bardzo skuteczny w zwalczaniu oznak starzenia się skóry, może wywoływać niepożądaną wrażliwość cery. Ponadto retinol traci stabilność, jeśli jest połączony z innymi kluczowymi składnikami (w tym wypadku z witaminą C, która jest bardzo ceniona przez dermatologów). - Bakuchiol to składnik pochodzenia naturalnego, który wyjątkowo skutecznie wspomaga zmniejszanie oznak fotostarzenia się skóry, a przy tym jest dla niej delikatniejszy niż retinol – tłumaczy Raja Sivamani, MD MS AP certyfikowany dermatolog, praktyk ajurwedy. Warto dodać też, że bakuchiol idealnie łączy się również ze stabilizowaną witaminą C i z wyciągiem z roślinnych komórek macierzystych. Te trzy składniki razem to dopiero mocny tercet!

W linii Arbonne AgeWell znajduje się 8 kosmetyków, które razem zapewniają całodobową, kompleksową pielęgnację cery:
•    Kremowy płyn do mycia twarzy z wegańskimi surfaktantami,
•    Odświeżająca tonizująca mgiełka z witaminą B3,
•    Serum pielęgnujące kolagen z 2% bakuchiolu,
•    Odżywiający krem pod oczy z kofeiną i bakuchiolem,
•    Krem przywracający nawilżenie SPF15,
•    Krem przywracający nawilżenie z 0,5% bakuchiolu,
•    Intensywnie regenerujący krem na noc z 2% bakuchiolu,
•    Ujędrniający krem do szyi z 0,5% bakuchiolu.
Ceny kosmetyków zaczynają się od 126,40 zł. Możesz je kupować pojedynczo lub w zestawach – w preferencyjnych cenach.

Sekret 2. Zadbaj o swoją skórę właściwie się odżywiając

Skóra jest największym organem w naszym ciele i odbija wszystko - co dobre i złe - dzieje się w naszym organizmie. Jednocześnie, niestety, jako ostatnia otrzymuje składniki odżywcze z pokarmów, którymi odżywiamy organizm. Do wykarmienia przed nią w kolejce są narządy wewnętrzne, mózg, układ hormonalny, mięśnie… Dlatego tak bardzo ważne jest, byśmy jadły tak, by wysycić organizm prozdrowotnymi substancjami na tyle, by nakarmił jeszcze skórę. I urodę! Będzie nam za to wdzięczna - a wraz z wiekiem coraz bardziej - mówi Ewa Bakota, dietetyk z Dietakontaktowa.pl. Nasza ekspertka zwraca jednocześnie uwagę na 5 filarów właściwego odżywienia skóry:
1.    Regularne picie wody. Pij ją sukcesywnie przez cały dzień małymi łykami (2 litry na dobę). Dzięki temu twoja skóra będzie dobrze nawilżona i napięta. Znikną też z jej powierzchni głębokie zmarszczki.
2.    Dobrej jakości białka. Wprowadź do swojej diety jaja od szczęśliwych kur, ryby morskie, warzywa strączkowe i białko konopne, a mniej mięsa - przede wszystkim tego pochodzącego od zwierząt z chowu przemysłowego. W ten sposób pobudzisz swój organizm do produkcji białek, które budują skórę - elastyny i kolagenu.
3.    Właściwe tłuszcze. W twoim codziennym jadłospisie powinny znaleźć się także dobre tłuszcze, które zadbają o twoją skórę od wewnątrz: zadziałają przeciwzapalnie, zatrzymają wodę w komórkach, zmniejszą ryzyko pojawienia się łuszczycy i niedoskonałości, opóźnią starzenie. Sięgaj zatem po olej lniany, nierafinowany olej rzepakowy, awokado, orzechy, siemię lniane, a także tłuste ryby morskie. Unikaj natomiast tłuszczów zwierzęcych i uwodornionych.
4.    Dostarczanie antyoksydantów. To substancje, które pomogą skórze w samooczyszczaniu, wspomogą jej funkcje i opóźnią starzenie. Wśród nich najważniejsze są karotenoidy oraz witaminy C, E, K i D. Dlatego bazą każdego twojego posiłku powinny być warzywa i owoce. Najlepiej, by stanowiły połowę każdej zjadanej przez ciebie porcji. Pół kilo dziennie to zdrowe optimum!
5.    Rezygnacja z cukru. Na koniec słowo o tym, co skórze nie smakuje. Jedno słowo: cukier! Słodycze i produkty z oczyszczonej mąki powodują łączenie cząsteczek cukru i białek, czyli glikację, która winna jest zniszczeniu, w pewnym stopniu nieodwracalnemu, włókien kolagenowych i elastynowych. Efekt? Mniejsza elastyczność i jędrność skóry i głębsze zmarszczki. Cukier skóry nie krzepi!

Sekret 3. Stosuj różne techniki radzenia sobie ze stresem

Stres niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie. Od razu też odbija się na kondycji naszej skóry – może dochodzić do nasilenia zmian trądzikowych, zwiększonej produkcji sebum, odwodnienia skóry, utraty jej właściwego kolorytu, a także szybszego powstawania zmarszczek. W stresie bowiem mamy intensywniejszą mimikę, a także dochodzi do zwiększonego wydzielania wolnych rodników, które przyśpieszają starzenie się skóry. Niestety nie jesteśmy w stanie uchronić się od tzw. stresorów (źródeł stresu). Możemy jednak nauczyć się, jak radzić sobie ze stresem, by koszty naszego powrotu do stanu równowagi były jak najniższe.

Co możemy dla siebie zrobić?
1.    Po pierwsze każdego dnia znajdź czas na odpoczynek i odpowiednią ilość snu. Twoje ciało i umysł potrzebują regeneracji po stresujących wydarzeniach.
2.    Bądź dla siebie dobra. Rozpieszczaj się i rób rzeczy, które sprawiają ci najwięcej radości. Po ciężkim dniu, zamiast rzucać się w domowe obowiązki, skup się na relaksie. Znajdź czas na hobby, spotkanie z przyjaciółmi, odpoczynek przy kojącej muzyce, medytacji, jodze, wybierz się na masaż itp. Sama wiesz, co najlepiej cię wyciszy.
3.    Miej pozytywne nastawienie do życia. To, że chwilowo coś ci nie wychodzi lub masz tymczasowe kłopoty, nie znaczy, że zła passa będzie trwała cały czas. Dla twojego zdrowia psychicznego lepiej będzie, gdy nie będziesz zakładała w głowie pesymistycznych ciągów dalszych. Lepiej wizualizować sobie pozytywny scenariusz i dążyć do jego realizacji. To naprawdę działa!
4.    Pogódź się z tym, że na wiele sytuacji nie masz wpływu. Nie zadręczaj się myślami „co by było, gdyby…”, nie miej do siebie pretensji.
5.    Popracuj nad swoją asertywnością. Przestań zgadzać się na prośby, które spowodowałyby nadmierny stres w twoim życiu. Zacznij wyznaczać granice, naucz się wyrażać swoje uczucia, opinie i przekonania.

Sekret 4. Miej regularny kontakt z przyrodą

Aby czuć się szczęśliwsza i mieć piękniejsze życie, zadbaj także o to, by regularne przebywać na łonie natury. Od dawna wiadomo, że kontakt z przyrodą powoduje znaczny przypływ sił witalnych i poprawę naszego samopoczucia. Przebywając na świeżym powietrzu, czujemy się po prostu szczęśliwsi. Korzyści też czerpie nasza cera. Skóra lepiej oddycha, odzyskuje właściwy koloryt i jest dobrze nawilżona. Przy czym musimy pamiętać o odpowiedniej ochronie cery za pomocą odpowiednich kosmetyków – latem kremów ochronnych z filtrem, a zimą kremów chroniących przed mrozem i zimnym wiatrem. Dzięki temu zapobiegniemy uszkodzeniom bariery hydro-lipidowej naskórka. Mając na uwadze dobroczynny wpływ przyrody, powinniśmy większą uwagę przywiązywać do otoczenia, w którym mieszkamy lub pracujemy. Jeśli w pobliżu mieści się las lub park, warto wygospodarować sobie przynajmniej kilka minut w ciągu dnia, by zresetować głowę w tak miłym otoczeniu. Ukojeniem mogą też być zielone krajobrazy za oknem lub rośliny doniczkowe, które warto mieć w swoim biurze lub mieszkaniu.

Sekret 5. Dbaj o środowisko naturalne

Dostając tak wiele od przyrody, powinniśmy pamiętać o tym, aby się o nią troszczyć. Na całym świecie opakowania zamieniają się w setki milionów ton odpadów każdego roku. W skali globalnej tylko około 35%–65% odpadów jest poddawanych recyklingowi, a pozostałe odpady obciąż
zaśmiecają środowisko. Dlatego warto w naszych noworocznych postanowieniach uwzględnić różne działania proekologiczne. Jednym z nich jest globalny program recyklingowy ArbonneCycle™, który daje drugie życie opakowaniom po produktach Arbonne. Choć większość tych opakowań nadaje się do recyklingu w ramach lokalnej gospodarki odpadami, niektóre ich elementy są trudne do konwencjonalnego przetworzenia. Dzięki programowi ArbonneCycle™ elementy te nie trafią na wysypisko. Program działa w każdym kraju, w którym obecna jest marka Arbonne. W Polsce przebieg on według następujących zasad:
Krok 1: Zbierz puste opakowania po produktach Arbonne.
Krok 2: Wejdź na stronę internetową arbonne.com i kliknij napis ARBONNECYCLE w stopce, aby sprawdzić, czy Twoje opakowanie po produkcie kwalifikuje się do programu ArbonneCycle™.
Krok 3: Włóż kwalifikujące się elementy do pudełka (wskazówka: użyj pudełka, w którym zostało ci dostarczone twoje zamówienie Arbonne). Przed wysyłką upewnij się, że opakowania są suche oraz że pudełko jest wypełnione.
Krok 4: Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta Arbonne pod adresem e-mail arbonnecycle@arbonne.pl, aby zamówić etykietę zwrotną.
Krok 5: W widocznym miejscu na kartonie do przesyłki zwrotnej umieść duży napis: ARBONNECYCLE, przyklej opłaconą etykietę wysyłkową obok niego, a następnie zanieś wypełnioną paczkę do placówki lokalnego przewoźnika.

Do 2025 roku marka Arbonne zobowiązuje się, że wszystkie jej opakowania będą spełniały wymogi gospodarki obiegu zamkniętego, co oznacza, że będą mogły być poddawane recyklingowi, ponownie wykorzystywane, uzupełniane, przekazane do innego zastosowania lub kompostowane – i nie będą skazane na dożywocie na wysypisku.

Czy jesteś gotowa na takie kompleksowe zmiany w 2021 roku?