Czasami to, co miało przynieść wielki sukces, okazuje się wielką porażką. Nie każdemu łatwo jest odciąć się od niepowodzenia i ruszyć dalej. Podobnie działa to na wszystkie plany, które nie doczekały realizacji lub okazały się spektakularną klapą. Jak odzyskać energię i zapał do działania? Poznaj rytuał szeptuch na pogodzenie się z porażką. Potrzebujesz tylko 3 rzeczy, by zacząć od nowa i nauczyć się na błędach.

Jak działa rytuał szeptuch na pogodzenie się z porażką?

Życie to nie tylko wielkie sukcesy i zdobywanie kolejnych szczytów. W każdą jego dziedzinę wpisane są porażki. Czasem są małe i nieznaczące, a czasami wstrzymują dotychczasowe działania i blokują rozwój. Warto wtedy zrobić wszystko, by przełamać blokady i symbolicznie uczcić niepowodzenia. Dzięki temu łatwiej będzie je zaakceptować, wynieść z nich wnioski i naukę na przyszłość.

Ludowy rytuał szeptuch na pogodzenie się z porażką zakłada symboliczny pogrzeb porażki, a następnie "stypę" na jej cześć. Gdy zostawimy za sobą trudny temat, zaakceptujemy jego istnienie w naszym życiu. Jednocześnie oczyścimy myśli i energię od jego wpływów. Porażki to od zawsze po prostu jeden z elementów, pracy, miłości, pasji czy nauki. Dzięki nim wiemy już, czego nie robić.

Rytuał na pożegnanie porażki warto wykonywać, gdy:

 • straci się pracę,
 • upadnie własna firma lub działalność,
 • rozpadnie się związek,
 • plany okażą się niepowodzeniem,
 • działania, w których pokładaliśmy nadzieję, nie przyniosły sukcesu.

Okaże się przydatny również w wielu innych podobnych stacjach. Rytuał szeptuch nie naprawi za nas popełnionych błędów, ale pomoże przynieść ulgę duszy i ciału. Symbolicznie da zamknięcie pewnego rozdziału i pozwoli ruszyć do przodu. Po jego wykonaniu można także przeprowadzać rytuał na nowe początki, jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia.

Zobacz też:

Jak wykonać rytuał na pogodzenie się z porażką?

Do wykonania rytuału na pogodzenie się z porażką, czyli pogrzebu porażki, potrzebujesz 3 rzeczy:

Zobacz także:

 • kartki papieru,
 • długopisu,
 • 1 jasnej świecy.

Działania należy wykonywać kilka dni po pełni Księżyca, w czasie od pełni do nowiu. Najlepsza pora na rytuał pogrzebu porażki to zachód słońca lub zaraz po nim. Nie przeprowadzaj go w dzień ani w nocy. Zaczynamy od pewnych czynności w domu, a następnie należy wyjść na dwór. Wtedy też przyda się mała łopatka lub coś innego do kopania oraz zapałki.

Tak wykonasz rytuał szeptuch na pogodzenie się z porażką:

 1. Zapal świecę i umieść ją na podstawce.
 2. Zamknij oczy i skup się na porażce, którą chcesz pożegnać.
 3. Następnie zapisz ją na kartce. Może to być hasło lub opis całej sytuacji.
 4. Kartkę złóż 3 razy.
 5. Weź świecę i wyjdź na zewnątrz. Znajdź miejsce, gdzie możesz dokonać "pogrzebu porażki", czyli wykopać w ziemi dołek.
 6. Zrób niewielkie wgłębienie i wrzuć do niego kartkę, możesz też ją spalić.
 7. Powiedz głośno lub w myślach kilka słów, którymi chcesz pożegnać porażkę. Następnie powiedz głośno: Jestem wolna/ny od tego, co minęło.
 8. Na kartkę możesz rzucić kwiatki lub grudkę ziemi. Zakop dokładnie kartkę w ziemi.
 9. Zgaś świecę i wróć do domu.

Po powrocie do domu możesz także wykonać "stypę porażki", jeśli nie uwolniłaś się od jej wpływu. Daj sobie czas na żałobę po nieudanych planach i działaniach. Nie wstydź się emocji i łez. Ten proces pomoże duszy uwolnić się od popełnionych błędów i zacząć od nowa. Wykonuj ten rytuał zawsze, kiedy czujesz, że potrzebujesz zostawić za sobą błędy, ale nie częściej niż raz na cykl księżycowy.

Sprawdź także: