Plotki o filmie biograficznym o Freddym Mercurym, ikonie z zespołu Queen, krążyły już od dawna. Producenci mieli jednak spore kłopoty ze znalezieniem odpowiedniego aktora. Początkowo, ze względu na fizyczne podobieństwo, postać wokalisty miał zagrać komik Sascha Baron Cohen, ale podobno nie dogadał się z żyjącymi jeszcze członkami zespołu Queen. Bowiem Brian May i Roger Taylor też są zaangażowani w tworzeniu filmu biograficznego o zmarłym przyjacielu. Są jego współproducentami.

Film o Freddiem Mercury

"Bohemian Rapsody" film na cześć Freddiego Mercury ikonicznej postaci muzycznej sceny. Dla każdego aktora ta rola jest więc wyzwaniem. Podjął je Rami Malek, znany z serialu Mr.Robot, w którym grał hakera. Rami ma bardzo interesującą urodę, a pierwsze zdjęcie z filmu "Bohemian Rapsody" dowodzi, że dla roli zmienił się nie do poznania. Świetna charakteryzacja i ogromne wyzwanie, bo Freddy Mercury to dla wielu osób niedościgniony wzór i największa gwiazda muzyki. Przypominamy, że Mercury zmarł w 1991 roku po latach zmagania z AIDS. 

"Bohemian Rapsody" kiedy premiera?

Film "Bohemian Rapsody" wyreżyserował Bryan Singer, odpowiedzialny za całą serię przygód superbohaterów "X-men". Światowa premiera filmu biograficznego o Freddiem Mercury "Bohemian Rapsody" 25.grudnia 2018 roku. Czekacie z niecierpliwością? My tak!