Jaką rolę w skórze pełni kolagen?

Kolagen to białko podporowe, które jest głównym składnikiem tkanki łącznej. W naszym organizmie pełni wiele różnych ról i jest niezbędny do jego prawidłowego funkcjonowania. Włókna kolagenowe stanowią główny budulec skóry i ścięgien, stawów, a także rogówki oka. W przypadku skóry stanowią swoiste „rusztowanie”, które gwarantuje odpowiednie napięcie. Nasz organizm ma naturalną zdolność do syntetyzowania kolagenu, jednak im jesteśmy starsze, staje się to dla niego coraz trudniejsze. Po 25 roku życia ilość kolagenu w skórze zaczyna stopniowo spadać, a gdy przekraczamy trzydziestkę powoli zaczynamy odczuwać tego skutki. Skóra staje się mniej jędrna, a zmarszczki coraz bardziej widoczne. Do tego dochodzi spadek kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za nawilżenie skóry.

Czy te procesy można zatrzymać?

Nie, ale możemy je znacznie opóźnić. Przyczyną zanikania struktur kolagenowych są naturalne procesy starzenia, na które niestety nie mamy wpływu. Sprawę dodatkowo pogarszają takie czynniki jak promieniowanie UV, stres oksydacyjny czy zanieczyszczenie środowiska. Ale współczesna kosmetologia zna coraz więcej rozwiązań, które pomagają opóźnić procesy starzenia i zachować młody wygląd skóry jak najdłużej. Znamy też coraz więcej innowacyjnych składników, które skutecznie stymulują organizm do produkcji nowego kolagenu. Francuska marka naturalnych kosmetyków Caudalie i jej założycielka Mathilde Thomas podjęła współpracę z prestiżową uczelnią Harvard Medical School. Wspólnie z doktorem Davidem Sinclairem, który w naukowym świecie jest znany jako „guru długowieczności” i jeden z największych autorytetów w dziedzinie walki ze starzeniem, powstała innowacyjna formuła na bazie resweratrolu, kwasu hialuronowego i kolagenu – po raz pierwszy w wersji wegańskiej!

Pierwszy krem z wegańskim stymulatorem kolagenu

Większość producentów kosmetyków wykorzystuje kolagen pochodzenia zwierzęcego. Marka Caudalie postanowiła zamienić go na wegański stymulator kolagenu, który niezwykle skutecznie odpowiada na potrzeby skóry, a w dodatku jest bezpieczny dla środowiska. Składnik jest pozyskiwany z kory mahoniu ze zrównoważonych zbiorów w Afryce.

Oprócz kolagenu, w składzie znajdziemy także kwas hialuronowy i resweratrol. Naukowcy z Harvard Medical School odkryli, że połączenie tych dwóch składników pobudza produkcję naturalnego kolagenu dwa razy skuteczniej niż retinol! Idąc za ciosem, postanowili pójść jeszcze dalej i wzmocnić ten duet wegańskim wzmacniaczem kolagenu. Tak powstała innowacyjna, opatentowana formuła, którą można znaleźć w kremie Kaszmir z nowej linii Resveratrol-Lift marki Caudalie.

Wegański stymulator kolagenu ujędrnia skórę, działając na wszystkie jej warstwy. Kwas hialuronowy jest jednym z najskuteczniejszych nawilżaczy i ma zdolność wiązania cząsteczek wody znacznie przekraczających jego wagę. W kremie Kaszmir z serii Resveratrol-Lift wykorzystano naturalny kwas hialuronowy pozyskiwany z glukozy kukurydzianej. Listę zamyka resweratrol – jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy – i znak firmowy marki CaudalieCo najlepsze, przy tak bogatym składzie, producentowi udało się osiągnąć niezwykle lekką formułę. Konsystencja kremu daje efekt „drugiej skóry” i natychmiast się wchłania, nie pozostawiając na powierzchni tłustego filmu.

Zobacz także:

--

Materiał powstał we współpracy z marką Caudalie. Na poradę z badaniem skóry można zapisać się u ambasadora marki lub umówić online oraz sprawdzać wydarzenia na stronie Caudalie