Jak powiększyć usta na jeden wieczór? 

Cinderella Lips, to zabieg polegający na ostrzyknięciu warg roztworem soli fizjologicznej. Popularność zdobył dzięki gwiazdom, takim jak Kim Kardashian, które przyznały się do stosowania tej metody, jako zabiegu bankietowego przed wielkimi wyjściami. Dlaczego Cinderella? Efekt powiększonych ust utrzymuje się tylko kilka godzin, różne źródła podają czas od 4 do 12. W tym czasie, sól fizjologiczna jest naturalnie wchłaniana przez organizm. W tej bajce, Kopciuszek gubi więc imponującą objętość swoich ust. Zabieg jest stosunkowo tani, ale musi być przeprowadzony w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym a Cinderella Lips

Niektórzy mówią, że Cinderella Lips to świetny sposób na sprawdzenie, czy podobałby nam się efekt, jaki daje zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym. Taki test - przed zabiegiem, który jest trwalszy i oczywiście znacznie droższy. Specjaliści są jednak sceptyczni - sól fizjologiczna, wykorzystywana w wypełnianiu ust metodą Cinderella Lips, zachowuje się inaczej niż trwałe wypełniacze. Szybkość wchłaniania się soli fizjologicznej jest również na tyle znaczna, że ciężko zachować precyzję w rozprowadzeniu roztworu, tak jak w przypadku kwasu hialuronowego. 

Cinderella Lips - czy powiększanie ust solą fizjologiczną jest bezpieczne?

W okół tego zabiegu narosło sporo kontrowersji - jednak lekarze przekonują, że zabieg Cinderella Lips, wykonany przez profesjonalistę, jest w pełni bezpieczny. Roztwór soli fizjologicznej jest obojętny dla organizmu i bardzo szybko metabolizowany. Porównując zabieg do wypełniania ust kwasem hialuronowym, jest nawet bezpieczniejszy - popularne fillery do ust, u niektórych osób mogą wywoływać reakcje alergiczne. Jedyne niebezpieczeństwo, które czyha przy zabiegu, to duże prawdopodobieństwo powstania małych siniaków pod skórą, w miejscu nakłucia - tak jak dzieje się to w przypadku większości zabiegów iniekcyjnych.

Powiększanie ust w domu - dlaczego absolutnie nie możesz tego robić

Sól fizjologiczna, jest substancją dostępną w każdej aptece. Jeśli w twojej głowie pojawił się pomysł samodzielnych iniekcji - zdecydowanie namawiamy, abyś z niego zrezygnowała. Mimo, iż sól fizjologiczna jest bezpieczna dla organizmu, nieumiejętne obchodzenie się z igłą i strzykawką, może doprowadzić nawet do uszkodzenia nerwów twarzy. Nie mówiąc już o ryzyku wdania się infekcji i powstawaniu nieestetycznych krwiaków, blizn i przebarwień.