Powiększanie ust bez iniekcji – czy to możliwe?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to – obok botoksu, przedłużania rzęs i microbladingu jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów gabinetowych. I trudno się dziwić - wypełniacze to dość prosty i stosunkowo trwały sposób na to, by nadać wargom upragnioną miękkość i objętość. Ale nie każdy decyduje się na iniekcje. Niektórzy z mitycznej obawy przed strzykawką, inni z oszczędności albo ze strachu przed infekcją. Doskonale wiedzą o tym producenci kosmetyków, którzy prześcigają się w propozycjach mających zapewnić pożądany efekt bez żadnej ingerencji. Rośnie też popularność domowych sposobów – na przykład gimnastyki twarzy, znanej też jako „face fitness”. Ten zestaw ćwiczeń wzmacnia mięśnie i pozwala zredukować widoczność zmarszczek palacza (oraz innych zmarszczek mimicznych), a także - jak twierdzą autorzy tej techniki – optycznie powiększyć usta (choć nam osobiście się to nie udało). Na szczęście jest jeszcze jeden sposób na bezbolesne i nieinwazyjne wypełnienie ust. W dodatku większość z Was już o nim słyszała, choć w zupełnie innych zastosowaniach. Mowa o masażu Gua Sha.

Powiększanie ust masażem – jak to działa?

Technika masażu kamieniami jadeitowymi pochodzi z tradycyjnej medycyny chińskiej i do tej pory była stosowana głównie jako sposób na zmarszczki i dodanie skórze blasku oraz patent na pozbycie się cellulitu. „Wyczesywanie” skóry kamieniami Gua Sha, przypominającymi kształtem grzebyk (tzw. body combing) poprawia ukrwienie i przyspiesza wydalanie z organizmu toksyn, ale na tym nie koniec. Okazuje się, że masaż Gua Sha może być też świetnym sposobem na uwydatnienie warg. Oczywiście efekt jest inny niż po zastosowaniu wypełniaczy i zdecydowanie mniej trwały, ale zdecydowanie wart zachodu. Masaż jadeitem usprawnia mikrokrążenie, dzięki czemu wargi nie tracą swojej objętości wraz z wiekiem i dłużej zachowują młodzieńczą jędrność.

Jak wykonać masaż Gua Sha?

1. Przemyj skórę tonikiem lub hydrolatem. Następnie wklep serum lub ulubiony olejek do twarzy.

2. Lewą ręką (a jeśli jesteś leworęczna – wówczas prawą) naciągnij górną wargę z lewej strony i rozpocznij masaż jej prawej części. Przesuwaj kamień z jednej strony na drugą, wzdłuż linii ust.

3. Powtórz to samo z drugą stroną górnej wargi, a następnie z dolną wargą.

4. Nie dociskaj kamieni zbyt mocno – usta to dość delikatna materia.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust domowymi sposobami jest tanie i nie wymaga używania strzykawek - a masaż Gua Sha brzmi jak przyjemny wieczorny rytuał. Jeśli jednak marzysz o trwałym efekcie lub chcesz nadać ustom bardziej zdecydowany kształt, masowanie ich jadeitem może cię rozczarować. W takiej sytuacji nie obejdzie się bez zabiegów iniekcyjnych, np. powiększania ust kwasem hialuronowym. Wypełnienie wprowadza się a pomocą igły w znieczuleniu miejscowym, a cały zabieg trwa zazwyczaj 15-30 minut. Bezpośrednio po zabiegu usta mogą być delikatnie opuchnięte i podrażnione. Efekty hialuronowego powiększania ust widać już po pierwszym zabiegu. Jeśli jednak nasze wargi są bardzo wąskie i zależy nam na ich znacznym powiększeniu, konieczna może okazać się ponowna wizyta. Powiększenie utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Dodatkowym "bonusem" jest zredukowanie zmarszczek wokół ust (m.in. zmarszczek palacza nad górną wargą). Alternatywą dla kwasu hialuronowego są implanty lub chirurgiczny lifting ust. 

Sprawdź najpopularniejsze metody powiększania ust >>>