To luksusowe wydanie w sztywnym, eleganckim etui zawiera wszystkie utwory Beatrix Potter – angielskiej autorki z przełomu XIX i XX wieku, zafascynowanej sztukami pięknymi i historią naturalną. Z pasją obserwowała zwierzęta, studiowała ich zachowania. Z tej inspiracji powstały opowiadania i przepiękne ilustracje autorki.

Opowiadania i wiersze 

„Powiastki Beatarix Potter” to zbiór dwudziestu trzech opowiadań i wierszy o przygodach Piotrusia Królika i jego leśnych przyjaciół. Tom zawiera kompletne teksty i ilustracje, zgodne z wersją oryginalną.   Niezrównane tłumaczenie Małgorzaty Musierowicz przenosi nas w świat starej, tradycyjnej Anglii. Dzięki jej kunsztowi poznajemy konkretne miejsca, osoby lub zdarzenia z życia autorki wplecione w powiastki o małych zwierzętach: Wiewiórku Orzeszku, Beniaminie Trusiu, Kaczce Tekli Kałużyńskiej, Tomku Kociaku i wielu, wielu innych.

Wiktoriański humor i urocze ilustracje

Czy powiastki, których znaczna część powstała ponad sto lat temu, mogą zainteresować współczesne dzieci? Czy spodoba im się ich angielski (można by nawet rzec: wiktoriański) humor? Czy polubią ich bohaterów?  
Z pewnością natychmiast serca małych czytelników podbiją ilustracje Beatrix Potter. A to połowa sukcesu, powiastki toczą się bowiem dwoma torami: opowiadanym słowami historyjkom towarzyszą niezwykle starannie i z wielką znajomością przedmiotu wykonane przez autorkę miniatury, z których każda byłaby cudowną ozdobą dziecięcego pokoju. Dlatego „Powiastek Batrix Potter” po prostu nie da się nie polubić od pierwszego wejrzenia.  
Sięgając po ten potężny, bardzo starannie pod względem edytorskim wydany tom, na który złożyły się 23 znane oraz 4 po raz pierwszy publikowane utwory, natychmiast zwracamy też uwagę na postać tłumaczki. Małgorzata Musierowicz autorka lubianej przez kilka pokoleń czytelników „Jeżycjady”, z wielką starannością wybiera książki do tłumaczenia, stając się tym samym przewodniczką po dobrej literaturze.

"Powiastki Beatrix Potter" będą doskonałym prezentem dla dziecka. Książka wydana jest z mistrzowską precyzją, zachwyca bogactwem ilustracji, jakością papieru. Redakcja gorąco poleca!

 

Zobacz także: