Skin Harmony Clinic to jedno z ciekawszych miejsc na urodowej mapie Warszawy. Dr Martyna Szaniewska, nasza dzisiejsza rozmówczyni, zbudowała je na solidnych fundamentach dermatologii, medycyny estetycznej i kosmetologii. Jak mówi sama założycielka, w progach jej gabinetu stawia się na indywidualne plany zabiegowe i stymulację dla polepszenia jakości skóry i uzyskania jak najbardziej naturalnego efektu. Zastanawiasz się, na czym polega stymulowanie skóry? Oddajemy głos naszej ekspertce:

To przede wszystkim pobudzanie naturalnych mechanizmów odbudowy. Już dobrze wykonany masaż przy codziennym nakładaniu kremu ma działanie stymulujące, jednak aby efekt był widoczny, sugeruję moim pacjentom gabinetowe terapie łączone.

Stymulacja skóry: zabiegi laserowe i składniki aktywne

Jestem zwolenniczką zabiegów, które łączą technologie z bogactwem składników aktywnych zawartych w profesjonalnych  kosmetykach.

Ekspertka przekonuje, że najlepsze rezultaty osiągnie się przy pomocy lasera i substancji aktywnych. Takie zestawienie umożliwi nie tylko dogłębne odżywienie skóry, ale też przebudowę jej struktury. W efekcie przywrócona zostanie gęstość, sprężystość i wyrównany koloryt. Do ulubionych składników właścicielki Skin Harmony Clinic należą czynnik wzrostu AQ, kwas hialuronowy, TCA oraz witamina C. 

W klinice Skin Harmony szczególnie cenione są preparaty marki AQ Skin Solutions. Ich skuteczność potwierdza opatentowana technologia wykorzystująca czynniki wzrostu (GF). Spektrum ich działania jest naprawdę szerokie: od przyspieszenia gojenia ran po zabiegach i zmniejszania procesów zapalnych, przez stymulację produkcji kwasu hialuronowego i kolagenu, aż po poprawianie kolorytu skóry. Co ważne, składniki wyselekcjonowane przez dr Martynę Szaniawską sprawdzą się zarówno w przypadku cery dojrzałej, jak i w roli profilaktyki u osób młodych.

Laser poproszę!

Poza doborem wysokojakościowych kosmetyków z substancjami aktywnymi kluczowy jest wybór odpowiedniego lasera. Jednym z najbardziej uniwersalnych urządzeń o dużej mocy jest laser P.L.E.A.S.E. – oparty na technologii Erbowo Yagowej. Jej cechy charakterystyczne to bezpieczeństwo, precyzja i szybkość gojenia.

Laser, bardzo prosto mówiąc, delikatnie dziurkuje skórę, zmuszając ja do procesu gojenia, czyli wytwarzania nowych włókien kolagenowych i elastyny.

P.L.E.A.S.E. należy do grupy sprzętów medycznych klasy 1C i jest wyposażony w 2 sensory kontaktu. Dzięki temu laser zapewnia prawidłowy styk głowicy ze skórą, co umożliwia wykonywanie zabiegów w delikatnych okolicach oczu, a nawet na powierzchni górnej powieki. To świetna wiadomość dla pacjentek, które chciałyby w pełni bezpieczny sposób pozbyć się „kurzych łapek” lub przywrócić młodzieńczy kontur powiek.  Drugą zaletą lasera jest możliwość nałożenia substancji aktywnych na obszar poddany zabiegowi zaraz po jego zakończeniu, co zdecydowanie wzmocni i przyspieszy uzyskanie pożądanych efektów.

Zobacz także:

Jaki laser wybrać?

Dlaczego laser P.L.E.A.S.E. jest dobrym wyborem? Jego sekret kryje się w technologii SmartPoration™, która oznacza pulsacyjną pracę lasera. Między kolejnymi impulsami zachowana jest przerwa, w czasie której skóra może się schłodzić i nie ulegnie karbonizacji.

Powstałe w ten sposób mikropory ułatwiają wnikanie substancji aktywnych do głębokich warstw skóry. Co kluczowe, w takiej konfiguracji wchłanialność jest 100-krotnie wyższa, niż w przypadku nakładania substancji bezpośrednio na skórę.

Na pewno zainteresuje Cię wiadomość, że rekonwalescencja po użyciu lasera zajmuje jedynie 48 godzin. Zabieg można wykonywać przez cały rok, także latem. Co więcej, laser P.L.E.A.S.E. wyposażony jest w pochłaniacze dymu, naskórka i wirusów, dzięki czemu jest doskonałym wyborem w trakcie pandemii.

Dowiedz się więcej o ofercie Skin Harmony Clinic na oficjalnej stronie internetowej.