Porządki w szafie są pierwszym etapem dobrej organizacji całego domu. Nie ma się jednak co oszukiwać: to niemałe wyzwanie. Zwłaszcza, jeśli zwyczajnie nie lubimy tego robić. A jeśli powiemy wam, że jest kilka sposobów na to, aby uporać się z tym szybko i sprawnie? Czy wtedy podejmiecie wyzwanie i spróbujecie rozprawić się z górą rzeczy, które już dawno powinny otrzymać "drugie życie" w rękach innej osoby? Gotowi na małą rewolucję? To do dzieła! 

Porządki w szafie: jak zacząć?

  1. Zrób rekonesans: wyrzuć wszystko z szafy. W innym wypadku nigdy nie dowiesz się, co kryje się na jej dnie. Dodatkowo warto umyć i odświeżyć jej wnętrze.
  2. Dokonaj wstępnej segregacji: podziel ubrania tak, jak ci wygodnie. Na jedną stronę zima, na drugą stronę lato, na jedną białe, na drugą czarne. Ustal punkt wyjścia, a będzie ci zdecydowanie łatwiej dokonać docelowej selekcji.
  3. W pierwszej kolejności odrzuć rzeczy zbyt małe lub zbyt duże. Nie ma sensu składować rzeczy, które na nas zwyczajnie nie pasują. Następnie odrzuć ubrania, które od kilku sezonów nie opuściły i już raczej nie opuszczą szafy. Nie oszukuj się, że "moda jeszcze wróci".
  4. Z ubrań, które znalazły się wśród odrzuconych wybierz te, które mogą otrzymać drugie życie*
  5. Ubrania, które zostają ponownie ułóż w szafie, a tym, którym zamierzasz dać drugie życie zrób zdjęcia.

Robisz porządki także w szafach innych członków rodziny? Na stos "do sprzedania" odłóż także to, w czym nie chodzi już twój partner lub dzieci. Dobrą opcją będzie przy okazji pozbycie się zapomnianych sprzętów domowych lub zabawek.

Gotowe! Pozostaje ci wystawić je na sprzedaż. A to już kwestia kilku chwil!

Porządki w szafie z OLX: wygodne nadawanie przesyłek bez drukowania etykiet

Nazbierało ci się naprawdę dużo rzeczy? Spokojnie, na OLX dodasz aż 1000 ogłoszeń za darmo. Jest to niezwykle proste i nie wymaga rezerwowania sobie na to całego dnia (co z pewnością docenią osoby zabiegane - rodzice, czy te łączące pracę ze szkołą). Dodatkowo wybierając opcję Przesyłka OLX nie musisz drukować etykiety. Wystarczy, że włożysz sprzedany przedmiot do opakowania i zaniesiesz go do Paczkomatu.

Nadanie Przesyłki OLX to zaledwie pięć prostych kroków.

  1. Wystaw swój przedmiot z opcją Przesyłki OLX – jako przewoźnika wybierz InPost.
  2. Gdy kupujący kupi Twój przedmiot, potwierdź sprzedaż i wybierz opcję nadania bez etykiety.
  3. Odbierz mailowo 9-cyfrowy kod oraz QR-kod.
  4. Wpisz lub zeskanuj otrzymany kod w Paczkomacie.
  5. Włóż paczkę do skrytki, która się otworzy.

Więcej o nadawaniu przesyłek bez etykiet przeczytasz na blog.olx.pl.

Prawda, że proste?

Zobacz także: