Nietypowe pomysły na prezenty pod choinkę

Pomysły na prezenty pod choinkę nie muszą być typowe. Oczywiście najprościej by było, gdyby każdy członek rodziny napisał list, w którym opisze swoje potrzeby. Nie zawsze jednak ten ideał udaje się wprowadzić w życie, a rozglądając się po mieszkaniu można odnieść wrażenie, że nasi najbliżsi mają właściwie wszystko, czego mogliby potrzebować.  Co więc kupić? Szukając pomysłów na prezenty pod choinkę, stawiamy na ekskluzywne drobiazgi i wyjątkowe przeżycia... Zapadają w pamięć na długo!

Prezenty gwiazdkowe, których się nie zapomina

Prezenty gwiazdkowe nie muszą mieć materialnej formy. Być może bardziej niż kolejne skarpetki czy kubek ucieszy coś, na co na co dzień nie możemy sobie pozwolić. Krótki kurs związany z hobby obdarowywanej osoby, wizyta w teatrze lub kolacja w nietypowym miejscu. W codziennym pośpiechu często nie myślimy o drobnych przyjemnościach, dlatego warto potraktować Boże Narodzenie jako okazję do tego, by sobie o nich przypomnieć. A nic nie mobilizuje bardziej, jak prezent pod choinkę w formie voucheru.

Prezenty pod choinkę dla mamy, siostry czy babci

Prezenty pod choinkę dla mamy czy przyjaciółki zazwyczaj sprawiają nam najmniej problemów. Inspiracji nie brakuje. Co można podarować oprócz książek, płyt i biżuterii? Pomyśl o pięknie pachnących, naturalnych kosmetykach. Niespodzianką dla każdej kawoszki będzie peeling Baby Boom. Ślicznie opakowany, kusząco pachnie i nie tylko złuszcza, ale również nawilża. Możesz go stosować zarówno na ciało, jak i twarz. Szukając tanich (a efektownych!) pomysłów na prezenty pod choinkę zajrzyj do Ministerstwa Dobrego Mydła - tam nawet zwykłe mydełko opakowane jest w taki sposób, że nie sposób mu się oprzeć!

Pomysły na prezenty pod choinkę dla taty i chłopaka

Znacznie trudniej jest z pomysłami na prezenty pod choinkę dla mężczyzn. W tym wypadku sięgamy po najbardziej praktyczne rozwiązania - zawsze sprawdzi się dobra maszynka do golenia czy komplet kosmetyków. Warto poszukać też eleganckich akcesoriów i dodatków, takich jak skórzany portfel, pasek albo dobrej jakości koszula. Niektórzy panowie chętnie noszą oryginalne muchy lub piękne spinki do mankietów.

Prezenty gwiazdkowe dla dziecka

Teoretycznie w sklepach znajdziesz ogromny wybór zabawek dla dzieci. Jak jednak z tego morza możliwości wyłonić coś fajnego, co zaangażuje maluszka na dłużej? Szukaj zabawek, których można używać na wiele sposobów. Choć wydawałoby się, że popularne zabawki edukacyjne powinny zdać egzamin, często o wiele bardziej absorbujące okazują się klocki konstruktorskie czy zestaw małego chemika. Warto też potraktować Boże Narodzenie jako pretekst do wspólnego spędzania czasu i kupić na ten czas kilka planszówek, które zajmą całą rodzinę na długie godziny.

Zajrzyj do galerii pomysłów na prezenty gwiazdkowe i wybierz coś dla siebie!

Zobacz także: