Agata Endo to rysowniczka, której prace publikowały takie magzyny jak: "New Yorker", "New York Times", "Time". Aleksandra Hiszfeld, to filozofka z tytułem doktorskim, dziennikarka i animatorka kultury. Duet Endo i Hirszfeld stworzyły scenariusz, na podstawie którego powstaje siedem niezależnych rysunkowych opowieści. Każdą ilustruje inna polska artystka.

„Chcemy pokazać, że po pierwsze kobiece pragnienie istnieje, a po drugie, że ma ono wiele wymiarów, wiele ciał i wiele twarzy" - wyjaśnia Hirszfeld. Taka też będzie tytułowa bohaterka "Istoty": niejednoznaczna, a przy okazji niezależna, odważna i bezpruderyjna. 

W komiksie rozprawiamy się z niektórymi mitami i stereotypami, z tabu związanymi z kobiecą seksualnością. W sytuacji, kiedy decyzje polityczne zagrażają prawom kobiet, w świecie, w którym nadal próbuje się narzucić nam określone role i odebrać prawo głosu, nieustająco konieczna jest praca na rzecz upodmiotowienia kobiety, również w relacji seksualnej. Społeczeństwu potrzebna jest otwarta dyskusja na temat prawa kobiet do eksploracji i ekspresji seksualnej, bez nakładania na nas poczucia winy i wstydu. Chcemy odzyskać nasze ciała i naszą seksualność! - mówią jednym głosem pomysłodawczynie projektu.

 

 

 

#neck #goodmorning

Post udostępniony przez Aleksandra Hirszfeld (@hirszalex) 22 Lut, 2017 o 2:03 PST