Dziś polska Parada Równości, święto środowiska LGBTQ. W ramach przygotowań do manifestacji, w sieci ogłoszono akcję #PolandWakeUp i nagrano teledysk z udziałem kilkudzięsięciu przedstawicieli LGBTQ. Klip Tribute to George Michael spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mediów na całym świecie, zwłaszcza, że został naprawdę nieźle zrealizowany. Zmarły niedawno wokalista był ikoną gejów i lesbijek na całym świecie, nic dziwnego więc, że w teledysku pojawiły się aż cztery jego kultowe kawałki - „Faith”, „Wake Me Up”, „Too Funky” i „Freedom'90”. Tę ostatni przebój śpiewały też podczas ostatniego Tygodnia Mody w Nowym Jorku najbardziej znane top modelki świata, w tym Adriana Lima

Fragmenty klipu Tribute to George Michael pokazało na antenie BBC, artykuł na jego temat pojawił się również w opiniotwórczym Huffington Post. Inicjatorami i pomysłodawcami akcji #PolandWakeUp są Jakub Kwieciński i Dawid Mycek, którzy planują za chwilę wziąć ślub w Portugalii. Chcą walczyć o swoje prawa i robią to w widowiskowy sposób. W filmie wzięło udział ponad 50 vlogerów, performerów i drag queens ze środowiska LGBTQ oraz przedstawiciele trzech największych organizacji LGBT w Polsce w tym poznańskiej Grupy Stonewall. 

Mimo, że na świecie odbiór filmiku jest świetny i został on ciepło przyjęty, w naszym kraju producentów i aktorów Tribute to George Michael zalała fala nienawiści w sieci. Bardzo nieprzychylne komentarze internautów pojawiły się zarówno pod filmem jak i zdjęciem zamieszczony przez Dawida Mycka i Jakuba Kwiecińskiego na Facebooku. 

"Utopić ich w beczce smoły", "leczyć to kulą w łeb", "pedały do lekarza" to tylko niektóre z nich. Większość kwalifikuje się do zgłoszenia sprawy hejtu w sieci na policję, co zapowiedział już Dawid Mycek. A co Wy sądzicie o teledysku "Tribute to George Michael. #PolandWakeUp"?