6-miesięczne dziecko wyleczone z koronawirusa

Półroczna dziewczynka z Liverpoolu została wyleczona z koronawirusa. Sukces jest tym większy, że 6-miesięczna Erin wcześniej miała poważne problemy z sercem i płucami.

Dwa tygodnie temu dziecko trafiło do szpitala z podejrzeniem COVID-19. Testy dały pozytywny wynik. Dziewczynka prawdopodobnie zaraziła się wirusem w szpitalu dziecięcym Alder Hey w Liverpoolu, gdzie była leczona na swoje schorzenia.

Stan dziewczynki był bardzo poważny. Erin podłączona do respiratora walczyła o życie. W szpitalu została z nią mama, a ojciec został poddany kwarantannie w domu.

Jeśli moje dziecko umrze teraz, nie pozwolą mi się do niej zbliżyć, ponieważ muszę pozostawać w izolacji w domu. Nie wolno mi iść do szpitala" – mówił Wayne Bates w wywiadzie dla "Lancashire Telegraph.

W piątek lekarze poinformowali, że dziewczynka wyzdrowiała. Szczęśliwi rodzice podzielili się w mediach społecznościowych swoimi doświadczeniami i radością jaka im towarzyszy po wyzdrowieniu córki. W ten sposób dają nadzieję innym rodzicom, których dzieci walczą z podstępnym wirusem.

Erin pokonała wirusa. Kilka razy miała swoje wzloty i upadki, ale chcieliśmy, aby ludzie wiedzieli, że koronawirus nie musi być wyrokiem śmierci dla tych, którzy mieli wcześniej jakieś choroby – powiedział ojciec Erin Wayne.

Dziewczynka zostanie jeszcze na jakiś czas w szpitalu, ponieważ musi korzystać z aparatury dostarczającej tlen.