Mariusz Cieślik z Trójki "Polki powinny częściej występować nago"

Nowy wicedyrektor Trójki Mariusz Cieślik ma za sobą prowadzenie pierwszego odcinka "Trzy po trzy", nowej satyrycznej audycji. Jego gościem był Robert Motyka z kabaretu Paranienormalni. Podczas nowego programu będą omawiane trzy tematy po trzy minuty w formie satyrycznego podsumowania dnia.

Poziom żartów w tej 10-minutowej audycji odbiega jednak znacząco od większości satyrycznych audycji radiowych. Cieślik i Motyka rozmawiali o igrzyskach olimpijskich oraz o polskim serialu, bijącym rekordy popularności, "Koronie królów". Przy omawianiu fabuły serialu, wicedyrektor radiowej Trójki stwierdził, że "jest w ogóle za tym, żeby takie sceny były (sceny seksu - przyp. red.) i w ogóle uważa, że Polki jak najczęściej powinny się pokazywać w negliżu, bo naprawdę w tej dziedzinie mamy wielkie osiągnięcia.".

Ta wypowiedź oburzyła słuchaczy, którzy nie mogli uwierzyć własnym uszom. Podobno nowa audycja "Trzy po trzy" ma uczyć bawiąc i bawić ucząc, ma też nie bać się tematów tabu.

Mariusz Cieślik o Polkach komentarze

"Wstyd, że są takie chamskie wypowiedzi w publicznym radiu",  "Przykro mi, że takie żenujące bzdury słychać na trójkowej antenie", piszą słuchacze na temat audycji "Trzy po trzy" w internecie. Nas ten seksistowski żart też bynajmniej nie rozbawił, nie rozumiemy wręcz jak można w XXI wieku pozwolić sobie na takie wypowiedzi o kobietach.