SEXED.PL x INSIDE OUT PROJECT x PKiN 

Fundacja SEXED.PL założona przez Anję Rubik w 2018 roku walczy o prawo do rzetelnej edukacji seksualnej Polek i Polaków. Właśnie ruszył nowy projekt, który jest wynikiem współpracy Fundacji z globalną inicjatywą Inside Out Project, Pałacu Nauki i Kultury, a także jest objęty patronatem Prezydenta m.st. Warszawy. O co chodzi? Oczywiście o edukację seksualną, jednak tym razem, organizatorzy akcji chcą dosłownie pokazać, jak wiele z nas uważa, że jest ona niezbędna. Dlaczego dosłownie? 18 września na płycie głównej PKiN oraz z tarasu widokowego od strony Sali Kongresowej pojawią się czarno-białe fotografie osób wspierających inicjatywę. Może być nim każdy z nas - wystarczy przesłać swoje zdjęcie na podany adres. 

Całość zostanie sfotografowana i sfilmowana jako wyjątkowy manifest. "Edukacja seksualna to nasze podstawowe prawo. Jest o nas i dla nas. I pora mówić o tym głośno." - piszą inicjatorzy i inicjatorki akcji. 

Inside Out Project

Inside Out Project to inicjatywa francuskiego artysty JRa, która pozwala na poruszanie zagadnień społecznych poprzez sztukę, umieszczaną w przestrzeni publicznej. Czarno-białe fotografie mieszkańców, podpisujących się pod danym projektem zawisły już w 138 krajach na wszystkich kontynentach Świata i zawsze nawiązuje do równości, feminizmu czy praw człowieka. Teraz dołączą do niego też Polki i Polacy. 

Jak wziąć udział w akcji?

Wystarczy do 25 sierpnia przesłać swoje zdjęcie wraz ze zgodą na wykorzystanie wizerunku na insideout@sexed.pl. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sexed.pl/projekty/inside-out