Mundial 2018: Polka zatańczyła u boku Robbiego Williamsa

Pierwszy dzień i mecz Mundialu 2018 za nami, ale emocje po ceremonii otwarcia jeszcze nie opadły. I choć rosyjscy piłkarze zdobyli aż 5 bramek, wygrywając tym samym z Arabią Saudyjską 5:0, to Robbie Williams był najjaśniejszą gwiazdą tego wieczoru. Z okazji rozpoczęcia mundialu, artysta zagrał swoje największe hity, m.in. „Let Me Entertain You”, „Feel”, „Rock DJ” i utwór „Angels” wykonany w duecie z rosyjską śpiewaczką operową Aidą Garifulliną. U boku Williamsa wystąpił zespół tancerek, wśród których znalazła się jedna Polka – Kamila Zalewska, która współpracowała z muzykiem już wcześniej. Polka, wraz z koleżankami z zespołu, zatańczyła przed blisko 80-tysięczną publicznością zgromadzoną na moskiewskim stadionie Łużniki.

Kamila Zalewska: kim jest Polka, która zatańczyła na Mundialu?

Kamila Zalewska ma 28 lat i pochodzi ze Słupska. Jest rodzoną siostrą Arlety Zalewskiej, znanej dziennikarki TVN24. Kamila zaczynała w zespole Cheerleaders Maxi Energa, który występował podczas meczów Energi Czarnych Słupsk.  Po ukończeniu liceum postanowiła przenieść się do Londynu, gdzie obecnie mieszka. Występ podczas Mundialu 2018 to nie jej pierwszy raz u boku Robbiego Williamsa. Tancerka współpracowała z brytyjskim muzykiem już wcześniej, m.in. występując w teledysku promującym jego nowy album.

Mundial 2018: skandal podczas ceremonii otwarcia

Choć podczas ceremonii otwarcia nie brakowało atrakcji, uwagę mediów z całego świata przykuło głównie kontrowersyjne zachowanie głównej gwiazdy wieczoru – Robbiego Williamsa. Wokalista podczas wykonywania utworu „Rock DJ” zmienił tekst piosenki i… pokazał do kamery środkowy palec. Muzyk zaśpiewał „I did this for free”, co rzekomo miało być odpowiedzią na stawiane mu przez fanów i internautów zarzuty o to, że „sprzedał się Putinowi” i zgodził się na występ podczas ceremonii otwarcia Mundialu w Rosji. Jego decyzja spotkała się z krytyką wielu środowisk.