Sara James w amerykańskim „Mam talent”

Sara James pierwszy raz zachwyciła widzów swoim głosem, kiedy wykonała poruszającą balladę „Anyone” Demi Lovato w przesłuchaniach w ciemno w programie „The Voice Kids 4”. Od tamtego czasu 14-latce wróżono ogromną karierę w branży muzycznej. Nastolatka zwyciężyła program i zajęła 2. Miejsce na Eurowizji Junior. Teraz Sara spróbowała swoich sił za granicą. Nastolatka zgłosiła się do amerykańskiej edycji programu „Mam talent”. Tam w jury zasiadają: supermodelka Heidi Klum, komik Howie Mandel, aktorka Sofia Vergara i jeden z najpopularniejszych i najbardziej wymagających łowców talentów – Simon Comwell. 

Sara James pod koniec maja poinformowała fanów, że wzięła udział w castingu w Los Angeles, jednak nie zdradzała więcej szczegółów. Zachęcała jedynie swoich obserwatorów do oglądania nowej edycji programu. Odcinek „America’s Got Talent”, w którym wystąpiła 14-latka, zadebiutował na antenie NBC w nocy z wtorku na środę polskiego czasu. Nagranie z występu Sary pojawiło się także na oficjalnym instagramowym profilu programu. Nastolatka zdecydowała się wykonać utwór „Lovely” Billie Eilish i Khalida. Głos i poruszające wykonanie 14-latki zachwyciło nie tylko widzów, ale też całe jury. Sara po zaśpiewaniu hitu Billie Eilish i Khalida otrzymała długie owacje na stojąco. Szczególnie zachwycony okazał się Simon Comwell, który postanowił nacisnąć złoty przycisk i tym samym zapewnił polce awans do półfinału. 

Sara, Sara, Sara. Przez lata słyszeliśmy wielu wokalistów, ale wow. Są takie momenty, kiedy... To nie było idealne, jednak masz w sobie blask prawdziwej gwiazdy (...). To musi być nieprawdopodobne uczucie występowanie przed amerykańską publicznością. Zgaduję, że marzyłaś, by tu wystąpić. Pamiętam, jak po raz pierwszy przyjechałem do Ameryki, to było 20 lat temu i był to moment, którego nigdy nie zapomnę. I chcę być ty zapamiętała tę chwilę na zawsze – powiedział łowca talentów, po czym wstał i wcisnął złoty przycisk. 

Kim jest 14-letnia Sara James?

Sara James urodziła się 10 czerwca 2008 roku w Słubicach. Jest córką Polki Arlety Dancewicz i Nigeryjczyka Johna Jamesa. Nastolatka uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Ośnie oraz do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w rodzinnych Słubicach, gdzie uczy się m.in. gry na pianinie. Sara dodatkowo bierze udział w zajęciach wokalnych w Miejskim Ośrodku Kultury. 

W 2021 roku 12-letnia Sara zgłosiła się do programu „The Voice Kids 4”. Tam oczarowała jurorów swoim mocnym głosem i trafiła do drużyny Barona i Tomsona. W finale programu nastolatka wykonała dwa hity – „Greatest Love Of All” i „Czas nas uczy pogody”. Wykonania tych dwóch utworów zapewniły nastolatce wygraną. Zwycięstwo okazało się przepustką do dalszego rozwijania kariery. Sara reprezentowała Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, która odbyła się w Paryżu. Tam zdobyła zasłużone drugie miejsce! 1 czerwca serwis Spotify ogłosił, że Sara została pierwszą polską ambasadorką globalnej inicjatywy EQUAL, której celem jest wsparcie utalentowanych artystek w branży muzycznej.