Polka na prestiżowej liście 100 kobiet, które zmieniają świat

BBC opublikowało swoją coroczną listę najbardziej wpływowych kobiet. W zacnym gronie, razem z m.in. pierwszą kobietą-premier, Samoa Fiamē Naomi Mata'afa, laureatką Pokojowej Nagrody Nobla – Malalą Yousafzai, profesor Heidi J Larson, która kieruje projektem "The Vaccine Confidence Project" i aktorką oraz aktywistką, Rebel Wilson, znalazła się też Polka – Barbara Smolińska

 W tym roku wyróżnia te kobiety, które dokonują resetu – kobiety odgrywające rolę w odkrywaniu na nowo naszego społeczeństwa, naszej kultury i naszego świata, argumentuje swoje tegoroczne wybory BBC. 

Kim jest Barbara Smolińska i dlaczego została wyróżniona?

Barbara Smolińska, Polka, która znalazła się na prestiżowej liście najbardziej wpływowych kobiet według BBC, jest założycielką marki Reborn Sugar Babies, która zajmuje się produkcją lalek w doskonały sposób imitujących prawdziwe dziecko. Lalki nie służą jednak jako zabawki, ale forma pociechy i pomoc w uporaniu się ze stratą, jaką odczuwają kobiety po poronieniu. Ręcznie robione lalki są również wykorzystywane do szkoleń w placówkach medycznych.

BBC doceniło działalność Polki, argumentując że "realistyczne lalki reborn niektórym kobietom poradzić sobie z poronieniem lub utratą dziecka, a niektórym w radzeniu sobie z lękami, depresją i problemami z płodnością”.

Zaszczycona miejscem w tak zacnym gronie, Barbara Smolińska podziękowała za wyróżnienie i dodała, że „chciałaby, aby ludzie stali się bardziej empatyczni, bardziej otwarci i tolerancyjni wobec tego, co inne, jak ma to miejsce w przypadku terapii lalkami reborn, która może pomóc tak wielu kobietom".

Źródło: BBC