"Polityka" - nowy film Patryka Vegi

Film "Polityka" Patryka Vegi, którego sam reżyser zapowiada jako bezkompromisowy film o polskiej scenie politycznej budzi szerokie zainteresowanie społeczeństwa. Właśnie zaprezentowano oficjalny zwiastun filmu "Polityka".

W najnowszym filmie Patryka Vegi zobaczymy postaci znane z polskiej sceny politycznej. W rolę Jarosława Kaczyńskiego wcielił się Andrzej Grabowski, Krystynę Pawłowicz zagrała Iwona Bielska, Beatę Szydło - Ewa Kasprzyk, Mateusza Morawieckiego - Marcin Bosak.

Film ma pokazać Polakom, co robią i jak zachowują się politycy, kiedy gasną światła kamer i spadają maski oraz jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu.

"Polityka" - film, który wzbudza kontrowersje

Już od początku powstawania filmu "Polityka", produkcja wzbudza kontrowersje i krytykę głównie ze strony rządzących. Premier PiS Jarosław Kaczyński zarzucił reżyserowi, że to zamierzony efekt, żeby przedstawić polityków w negatywnym świetle tuż przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się w listopadzie. Patryk Vega długo nie czekał z odpowiedzią: "Tak, macie się czego bać, bo - jak sam pan powiedział - politycy nie są aniołami i ja to właśnie pokazuję w moim filmie. Widzę, że bardzo wnikliwie zapoznał się pan ze scenariuszem filmu "Polityka". Chciałbym podkreślić, że scenariuszem wykradzionym.

Z kolei były rzecznik rządu Bartłomiej Misiewicz złożył przeciwko Vedze pozew o naruszenie dóbr osobistych. 

"Polityka": kiedy premiera filmu Patryka Vegi?

Premiera najnowszego filmu Patryka Vegi zaplanowana jest na 4 września. Do tej pory reżyser dzielił się z fanami fragmentami produkcji w mediach społecznościowych. Teraz widzowie mogą obejrzeć oficjalny zwiastun filmu "Polityka". Trzeba przyznać, że charakteryzacja aktorów jest mistrzowska.

"Polityka" - zwiastun filmu Patryka Vegi