Chanel Cruise pokaz w Paryżu

Kiedy w 1919 roku Gabrielle Chanel pokazała mini kolekcję wakacyjną, dedykowaną jej wyprawom do Biarritz, nie miała jeszcze pojęcia, że zaczyna nową erę, nowy ruch w modzie. To była pierwsza w historii letnia kolekcja Cruise domu mody Chanel. Czym różnią się te projekty? Przede wszystkim przeznaczeniem. Lekkie, wygodne, bardzo stylowe mają być idealnym strojem na jacht, na weekend w SPA, plażowanie na Riwierze czy spędzanie miło czasu w nadmorskich resortach. Ostatnio także do morskich podróży pasażerskimi statkami, takimi jak La Pausa. Praktyczne, ale luksusowe, jak to z metką Chanel.

Coco Chanel na jachcie

Sama Coco Chanel była ogromną pasjonatką morza, z przyjemnością wypływała jachtem razem z księciem Westminster. To właśnie podczas jednej z tych morskich podróży, kiedy przycumowali w porcie w Monte Carlo na jachcie Flying Cloud, odkryła wyjątkowe miejsce Roquebrune-Cap-Martin, gdzie kupiła w latach 30. willę. Nadała jej nazwę La Pausa. Na pokładzie jachtu projektantka nosiła się w chłopięcy stylu – w szortach bermudach, z kamizelką narzuconą lekko na pasiasty top.

W takim właśnie duchu Karl Lagerfeld zaprojektował i pokazał gościom paryskiego pokazu nową kolekcję Cruise. Modelki chodziły po pokładzie ogromnego statku, a pasiaste spodnie, zabawne berety czy klasyczne tweedowe zestawy zachwycały nowoczesnym sznytem. Co to był za pokaz!