Elizabeth Debicki nową księżną Dianą w "The Crown"

O księżnej Dianie mówi się, że jest Królową ludzkich serc, dlatego wcielanie się w jej rolę to dla każdej aktorki niemałe wyzwanie. Należy przygotować się na skrajne reakcje widzów - od uwielbienia po krytykę. Dotychczas przekonały się o tym Naomi Watts i Emma Corrin. Do tego grona już niedługo dołączy australijska aktorka polskiego pochodzenia - Elizabeth Debicki, która wcięli się w rolę księżnej Diany w piątym sezonie kultowej produkcji Netflixa "The Crown". O tym, że 30-letnia aktorka wcięli się w rolę księżnej Diany było wiadomo już wcześniej, jednak dopiero teraz pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu filmowego. Już na pierwszy rzut oka widać, że aktorka bardzo przypomina postać Diany.

Nowa obsada rodziny królewskiej

Zamysłem twórców serialu "The Crown" jest to, żeby zmieniać obsadę i ukazać rodzinę królewską wraz z upływającym czasem. Stąd też młodziutką Dianę zagrała brytyjska aktorka Emma Corrin. Teraz 30-letnią księżną zagra właśnie Elizabeth Debicki.

To nie jedyna zmiana w obsadzie rodziny królewskiej. Wraz z piątym serialem pożegnamy się z fenomenalną Olivią Colman w roli królowej Elżbiety. Odtwórczynią starszej królowej Elżbiety zostanie, znana szerokiej publiczności jako Dolores Umbridge z serii filmów o Harrym Potterze, Imelda Staunton. W roli księcia Filipa zobaczymy natomiast Jonathana Pryce'a. Żegnamy się również z uwielbianym przez widzów Joshem O'Conorem jako książę Karol - zamiast niego na naszych ekranach zagości Domnic West, księżniczkę Małgorzatę zagra natomiast Lesley Manville.

Kim jest Elizabeth Debicki?

Elizabeth Debicki to urodzona w Paryżu w 1990 roku, australijska aktorka polskiego pochodzenia. Jej ojciec był z pochodzenia Polakiem, a matka Australijką irlandzkiego pochodzenia. Debicki ma na swoim koncie wiele ról filmowych, telewizyjnych i teatralnych. Jednak popularność przyniósł jej film "Wielki Gatsby" (zagrała Jordan Baker) i serial "The Kettering Incident", za które zdobyła nagrody AACTA.