Prognoza długoterminowa na lipiec: pierwszy tydzień (01 - 05.07)

Jeżeli wybieracie się na wakacje już na samym początku miesiąca, to czeka was dużo ciepłych dni i niewielkie opady. Temperatury będą się wahać pomiędzy 22° C, a 27°C. Najgoręcej będzie w weekend, a najchłodniej w środku tygodnia.

Prognoza długoterminowa na lipiec: drugi tydzień (06 - 12.07)

Ten tydzień niestety będzie chłodniejszy, ale nadal ciepły. Temperatury będą utrzymywać się w okolicy 20°C. Poniedziałek (06.07) będzie najbardziej ulewnym dniem, a zaraz za nim piątek. Reszta tygodnia zapowiada się jednak bezdeszczowo w całej Polsce!

Prognoza długoterminowa na lipiec: trzeci tydzień (13 - 19.07)

Jeśli planujecie wakacje w trzecim tygodniu lipca, to mamy złe wieści. To wtedy będą najzimniejsze dni tego miesiąca. Temperatura spaść ma poniżej 20°C, a padać ma od poniedziałku do czwartku (16.09). Jeżeli planujecie urlop w tym tygodniu, to warto wziąć parasolki i płaszcze przeciwdeszczowe!

Prognoza długoterminowa na lipiec: czwarty tydzień (20 - 26.07)

Po dość nieprzyjemnym tygodniu wracamy do ciepłych i bezdeszczowych dni. Temperatury wzrosną do 20°C- 23°C i deszcz będzie znikomy. Jest to jeden z najlepszych tygodni na wakacje lub urlop w lipcu. Pogoda w tym tygodniu zdaje się polepszać z dnia na dzień.

Prognoza długoterminowa na lipiec: piąty tydzień (27 - 31.07)

A teraz końcówka lipca. Ten tydzień według AccuWeather rozpoczyniemy od ciepłej i bezdeszczowej pogody. Temperatury mogą dochodzić nawet do 24°C, ale pod sam koniec znów drastycznie zmieni się pogoda. Niestety wrócą deszczowe dni i temperatura spadnie do 20°C.

Nadal nie macie planów na wakacje? Tu znajdują się nasze artykuły o tym, gdzie można wybrać się wybrać na urlop w tym roku: