Podkład wchodzi w zmarszczki? Mamy na to sposób

Ten problem dotyczy osób w każdym wieku - fluidy potrafią podkreślać głębokie bruzdy, ale i delikatne, mimiczne zmarszczki u nastolatek. Choć całkowicie gładką cerę osiągniemy tylko z pomocą instagramowego filtra, albo programu graficznego, podkład który wchodzi w załamania skóry wyjątkowo denerwuje i powoduje, że cały makijaż wygląda niechlujnie. Czy da się temu zapobiec? Na początek warto przyjrzeć się swoim codziennym nawykom:

Pielęgnacja

Kiedy podkład podkreśla zmarszczki, roluje się, albo nie stapia ze skórą, może to oznaczać, że jest ona niedostatecznie nawilżona, lub formuła naszego kosmetyku do pielęgnacji nie jest dopasowana do typu cery. Fluid będzie inaczej zachowywał się na powierzchni przesuszonej, inaczej na nawilżonej i pokrytej sebum - warto więc dbać przede wszystkim o porządne przygotowanie twarzy do makijażu, odpowiednio wcześniej, aby krem czy serum zdążyły się wchłonąć. 

Zobacz też: TRENDY W MAKIJAŻU NA WIOSNĘ 2021 - co warto wypróbować już teraz?

Aplikacja 

Wchodzenie fluidu w załamania skóry może być też skutkiem niewłaściwej aplikacji produktu. W tej sytuacji warto postawić na specjalną gąbeczkę, którą zwilżamy wodą i „wtłaczamy” niewielkie ilości podkładu w skórę - bardzo ważne jest, aby kosmetyk nakładać cienkimi warstwami. Przy nakładaniu korektora lub podkładu pod oczy można pomóc sobie palcami - delikatne wklepywanie ciepłymi opuszkami sprawi, że kosmetyk szybciej stopi się ze skórą. 

Utrwalenie

Podkład warto utrwalić transparentnym, sypkim pudrem. W newralgicznych miejscach, najlepiej zrobić to przy użyciu suchej gąbeczki - delikatnie „wtłoczyć” większą ilość kosmetyku, odczekać chwilę, aż oba produkty połączą się ze sobą i następnie nadmiar zdjąć za pomocą puchatego pędzelka. Tu korzystamy z techniki o nazwie baking, która ma za zadanie wygładzić cerę i przedłużyć trwałość makijażu.

Koło ratunkowe: baza silikonowa

Kiedy pozostałe metody zawodzą, sięgnij po bazę silikonową. Składnik ten odpowiada za błyskawiczne wygładzenie skóry, gdyż wypełnia bruzdy, załamania i pory aby ujednolicić jej strukturę. Bez obaw - wbrew różnym mitom silikony w kosmetykach nie zrobią ci krzywdy, o ile będziesz używała ich z głową - na specjalne okazje. 

Zobacz też: Jak dobrać podkład? 4 kroki, dzięki którym w końcu nie będziesz żałować zakupu

Podkłady, które nie podkreślają zmarszczek 

Czasem efekt podkreślenia zmarszczek wynika z właściwości produktu - nie bez przyczyny producenci podkładów rozróżniają je na matujące, liftingujące czy rozświetlające. Skóra dojrzała z pewnością najbardziej polubi się z ostatnimi - zazwyczaj w ich formule znajdziemy składniki wygładzające, jak silikony i przede wszystkim połyskujące drobinki, które odbijają światło - dzięki temu cera wygląda na gładką i promienną. Podkłady rozświetlające nie są jednak wskazane dla osób ze skórą tłustą, gdyż może spotęgować efekt świecenia się - w takim przypadku warto wybrane miejsca podkreślić przy użyciu rozświetlacza.