Nasz ostatni odcinek [Podcastu] Bardzo Kobiecego, którego gościnią była Bogna Sworowska spotkał się z dużym zainteresowaniem z waszej strony. I wcale się temu nie dziwimy - medycyna estetyczna jest coraz bardziej dostępna, a z jej osiągnięć korzysta zdecydowanie większa liczba kobiet niż jeszcze kilka lat temu. Dziś również bierzemy ją na tapet - tym razem w kontekście tego, , po które zabiegi warto sięgać w różnych okresach życia i jak dbać o siebie, aby ich efekty były naprawdę satysfakcjonujące.

[Podcast] Bardzo Kobiecy: dr Marcin Ambroziak: "Róbmy zabiegi medycyny estetycznej, bo wszystko jest dla ludzi, ale nie czerpmy łyżką wazową, tylko łyżeczką do herbaty"

Doktor Marcin Ambroziak ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie medycyny estetycznej - jest profesjonalistą, cenionym przez pacjentki i pacjentów. Na co dzień dba o to, aby każda osoba, która wchodzi do jego gabinetu i marzy o „fresh looku” mogła się nim cieszyć. Ale czym właściwie jest „fresh look”, o którym tak wiele mówi się ostatnio?

Tak naprawdę chodzi o to, żeby nie było widać, że coś było robione - wyjaśnia dr Ambroziak i dodaje, że w obliczu szkód, jakie może wyrządzić braku umiaru w sięganiu po zabiegi medycyny estetycznej, jest to zdecydowanie dobry trend.

Róbmy zabiegi medycyny estetycznej, bo wszystko jest dla ludzi, ale nie czerpmy łyżką wazową tylko łyżeczką do herbaty. Taka metoda spełnia swoje zadanie. Dzięki temu spowalniamy upływ czasu [...], możemy poprawiać rozmaite defekty [...] a jednocześnie nie narażamy się na śmieszność - podkreśla ekspert.

Doktor Ambroziak w rozmowie z naszą redaktor prowadzącą mówi także o tym, dla kogo właściwie stworzone są zabiegi medycyny estetycznej i czy każdy może z nich korzystać.

Właściwie mógłbym powiedzieć, że medycyna estetyczna jest dla każdego i dla każdej, jednak zawsze jest jakieś >>ale<<. Kiedy przychodzi 18-latka, która tydzień temu weszła w ten piękny wiek [...] i chciałaby się poddać zabiegowi odmładzającemu, to jest śmieszne, przechodzące w żałosne i troszkę straszne. I rolą lekarza jest odwieść taką pacjentkę od tego, ale jeśli ta sama 18-latka przyjdzie i pokaże bardzo rozszerzone naczynia krwionośne, powie, że robi się czerwona po zjedzeniu ostrej potrawy, czy wypiciu kieliszka wina, to jest racjonalne wskazanie do jednego z zabiegów medycyny estetycznej - laseroterapii - informuje ekspert. 

A kiedy już jesteśmy pewne, że chcemy skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej, to warto również wiedzieć, na które zabiegi warto się zdecydować w zależności od naszego wieku.

To jest szufladkowanie, bo trzydziestka - czterdziestce nierówna, natomiast najczęściej jest tak, że po 30. zaczynają się pierwsze, drobne zmarszczki. [...] zwykle pojawiają się one w miejscach często zaginanych - nad brwiami, czy tak zwane kurze łapki, przy uśmiechu [...] to jest wskazanie do pierwszej toksyny botulinowej - mówi w naszym podcaście dr Ambroziak.

Zobacz także:

Ekspert podkreśla również, że obawa przed tak zwanym botoksem, choć wciąż występuje u pacjentek, to jest już w zasadzie bezpodstawna:

Możemy od razu odczarować pewien mit. Lwia część pacjentek, które nie mają doświadczenia z medycyną estetyczną mówi: >>Chciałabym jakiś zabieg, ale nie botoks, bo nie jestem jeszcze taka stara<<. Jest takie przeświadczenie, że to jest zabieg dla osób w podeszłym wręcz wieku, a to jest nieprawda - ujawnia ekspert.

Po czym rozpoznamy godną zaufania klinikę medycyny estetycznej? Jakie zabiegi my, Polki wybieramy obecnie najchętniej? Czy wciąż marzymy o dużych ustach i wąskim nosie? 

Posłuchajcie na Spotify:

Rozmowa w formie wideo dostępna jest także na naszym kanale w serwisie YouTube.

Poprzedni odcinek podcastu:

[Podcast] Bardzo Kobiecy - WIĘCEJ ODCINKÓW:

Artykuł powstał we współpracy z marką Croma Pharma.