Ludzie od zawsze pragną zapewnić sobie szczęście i dostatek, a jeśli je mają, to za wszelką cenę nie chcą ich stracić. Jesteś tą szczęściarą? Tradycyjny, sprawdzony i przekazywany z pokolenia na pokolenie sposób na zachowanie wszelkiej pomyślności działa cuda. I co najważniejsze, śląski przesąd na szczęście możesz wykorzystać nie tylko w domu, ale także w pracy, np. w swoim zakładzie kosmetycznym, fryzjerskim, czy krawieckim. Sprawdź, w czym tkwi jego tajemnica.

Na czym polega śląski przesąd na szczęście?

W wielu domach na Śląsku stosuje się tą prostą, ale bardzo skuteczną zasadę. Brzmi ona tak:

Przes prók sie nimo śmieci wymiatać, bo to szczęści wymiato.

Dla osób, które nie znają śląskiej gwary, już wyjaśniam. To powiedzenie przekazywane z babki na matkę, a z matki na córkę oznacza, że nie powinno się, a nawet nie wolno wymiatać śmieci przez próg. I ma to swoje skutki, których za wszelką cenę chcemy uniknąć. Razem ze śmieciami, okruchami, kurzem wymiatamy ze swojego życia szczęście. Dlatego też, jeśli jesteś zadowolona ze swojego życia, cieszysz się bliskością rodziny i przyjaciół, powinnaś zwrócić uwagę, w jaki sposób zamiatasz podłogę. Wystarczy chwila nieuwagi, rozproszone myśli, aby pozbawić się szczęścia. W końcu licho nie śpi.

To cię może zainteresować: 

Śląski przesąd na szczęście: o tym warto pamiętać

Stosując się do tego śląskiego sposobu na zatrzymanie szczęścia, warto pamiętać o jeszcze jednej, niesamowicie ważnej rzeczy. Otóż szczotka lub miotła, którą zamiatamy podłogę, może być siedliskiem pecha. A wszystko zależy od tego, w jaki sposób ją ustawimy.  Niestety, często w pośpiechu, a nawet z niewiedzy, źle odkładamy miotłę. Jednym, na pozór niewinnym czynem, możemy ściągnąć na siebie i naszych bliskich poważne nieszczęście. Dlatego zawsze, ale to zawsze musimy pamiętać, że szczotkę lub miotłę ustawiamy włosiem do dołu. Nieopatrzenie postawiona ustawiona włosiem do góry skutecznie przepędza szczęście i miłość z naszego życia. Niestety, gdy zło zajrzy do naszego życia, pozbycie się pecha lub zrzucenie uroku nie będzie takie proste. Dlatego lepiej chuchać na zimne.

Czy znasz jakieś inne, sprawdzone przez ciebie przesądy? Podziel się z nami i zostaw komentarz an Facebooku.