Gdy planujesz prezenty dla bliskich, musisz wziąć pod uwagę wiele warunków. Trudno wybrać oryginalny, uniwersalny i miły upominek. Często decydujemy się więc na przydatne drobiazgi i ozdoby domu. Tu jednak także trzeba uważać. Pod żadnym pozorem nie dawaj tej 1 rzeczy w prezencie. Jeśli to zrobisz, ściągniesz nieszczęście do czyjegoś życia. Sprawdź, o jakiej rzeczy mowa.

Jakiego przedmiotu nie dawać w prezencie?

Przesądy związane z prezentami to wciąż żywy temat. Nikt nie chce przekazać przecież pecha razem z upominkiem. Pisaliśmy już o tym, że przesądy zabraniają dawania w prezencie pustego portfela, zegarka, butów czy nawet pietruszki. Każdy z tych przedmiotów przynosi pecha w inny sposób. Czy wiedziałaś, że popularny element wystroju także stanowi pechowy prezent? Przesądy głoszą, że świeczka w prezencie to symbol wypalenia i wygaśnięcia uczuć. Taki upominek ściąga nieszczęście na solenizanta czy jubilata. Świeczka w prezencie przynosi pecha w 2 sferach:

  • wypalenie się – oznacza zmęczenie pracą, domem i rodziną, problemy w życiu zawodowym,
  • wygaśnięcie uczuć – kłopoty w związku, kłótnie i rozstania w życiu miłosnym.

Ponadto niektórzy odczytują świeczki w prezencie jako symbol pożegnania, a nawet symbol nadchodzącego końca życia. Chodzi o to, że świeca to przedmiot mocno kojarzący się ze zniczami. 

Zobacz też:

Jakie prezenty przynoszą pecha?

Zanim zdecydujesz się na wybór upominku dla bliskiej osoby, pamiętaj o tym, że mogą symbolizować nieszczęście. Takie przedmioty to najbardziej pechowe prezenty:

Warto poznać historie stojące za każdym z tych pechowych prezentów. A ty jakie upominki uznajesz za nieszczęśliwe? Daj nam o tym znać w komentarzu na naszych mediach społecznościowych.

Sprawdź także:

Zobacz także: