Obrączka na palcu zwiększa poczucie twojej wartości?

O ile obrączka dla kobiety to znak i symbol miłości o tyle noszona na palcu dużo nie zmienia. Natomiast w sytuacji kiedy jest aż za bardzo eksponowana i traktowana jako pewnego rodzaju przekaz, pt. "zasłużyłam na bycie żoną" – powstaje pewnego rodzaju problem.

Obrączka i kłótnie z nią związane

To zazwyczaj młode małżeństwa często mają dylematy dotyczące ich obrączek. Denerwują się czasami na siebie, gdy jedna osoba z pary zdejmie ją np. na kilka dni. Wraz z upływającymi latami małżeństwa stosunek do tego symbolu wydaje się być nieco bardziej naturalny. To przecież nie kawałek szlachetnego metalu czyni parę szczęśliwą, a zwyczajnie ich podejście do budowanej relacji. Obrączka nie uchroni męża przed zdradą, jeśli on zdecyduje się na taki krok. Noszenie obrączki przez żonę każdego dnia również nie musi być jednoznaczne z jej wiernością. Wniosek? Według psychologów dużo więcej czasu powinniśmy poświęcić na budowanie relacji z partnerami niż na przywiązywanie uwagi do takich kwestii jak obowiązkowe noszenie obrączki.

Obrączka – talizman wiecznej miłości?

Obrączka nie zawsze działa na młodą parę pozytywnie. Niestety dużo młodych małżeństw rozpada się nawet w ciągu pierwszego roku po ślubie. Dlaczego tak się dzieje? Jednym z częstych czynników jest utrata zaangażowania. Przed ślubem ludzie zazwyczaj bardzo się starają, aby ich wybranek/nka serca nie miał wątpliwości, by stanąć przed ołtarzem. Otaczają się dodatkową opieką i atencją. Po ślubie niestety dla niektórych obrączka oznacza jedno: „osoba ta do mnie należy i tak już zostanie”. W podobny sposób myśli bardzo dużo par. Często po ślubie przestają już się starać. Zaczynają pokazywać oblicze dotąd nieznane ich drugiej połówce. Warto wyciągać wnioski z takich tendencji zachowań społecznych. Obrączka na palcu nigdy nie powinna być jednoznaczna ze spadkiem zaangażowania w stałe "zdobywanie" męża lub żony..