Śmierć jest zawsze ogromnym ciosem dla bliskich zmarłej osoby. Często nadchodzi nagle, przez co nie jesteśmy w stanie pożegnać się z człowiekiem, który odszedł. Okazuje się jednak, że jest na to szansa, bowiem jego dusza nie odeszła na zawsze. W dodatku może chcieć ponownie się z nami skontaktować. Po czym poznać, że dusza przychodzi się pożegnać? Są znaki, które pozwalają nam poczuć obecność bliskiego nam zmarłego. 

Co dzieje się z duszą po śmierci? 

Gdy nadchodzi śmierć, obumiera ciało, ale dusza człowieka ulatuje i pozostaje w postaci metafizycznej. Niezależnie od tego, jaka jest nasza wiara, pewne jest, że dusza pozostaje nieśmiertelna.

Zobacz także: 

Może się okazać, że zanim dusza bliskiego nam zmarłego odejdzie na dobre, będzie próbowała się z nami pożegnać. Jest to szczególnie prawdopodobne, jeżeli ta osoba nie zdążyła się z nami pożegnać za życia. I może stanowić ukojenie dla każdego, kto przeżywa nagłą śmierć bliskiej sobie osoby. 

Po czym poznać, że dusza przychodzi się pożegnać? Dzięki tym znakom poczujesz obecność zmarłego

Istnieją znaki, które mogą nam wskazać, że dusza przyszła się z nami pożegnać. 

1. Kontakt we śnie

Gdy zmarły próbuje się z nami skontaktować, zazwyczaj robi to we śnie. Wówczas może pojawić się w naszej głowie i próbować przekazać nam swoje ostatnio słowa. Może nas też przed czymś ostrzegać. Najważniejsze, że jest to okazja do tego, żebyśmy mogli go ucałować i przytulić po raz ostatni. 

Zobacz także:

2. Zjawa kryzysowa

Dusza może też ukazać nam się jako zjawia kryzysowa. Gdy będzie chciała się z nami pożegnać, możemy zobaczyć poświatę zmarłej osoby, która w ten sposób zaznaczy swoją obecność przy nas.

3. Symboliczne znaki

Są też inne sposoby na pożegnanie się duszy. Może ona bowiem czuwać nad nami i dawać nam symboliczne sygnały swojej obecności. Jednym z najpopularniejszych są tzw. lustrzane godziny. Możemy też zauważać wokół siebie różne zjawiska paranormalne - np. mruganie świateł lub zmianę temperatur. 

Zobacz także: