Płyn micelarny, który pokochały modelki i wizażyści

Płyn micelarny Bioderma z linii Sensibio to prawdziwy celebryta wśród produktów do oczyszczania skóry. Słynną buteleczkę z różową nakrętką, w swoich rutynach pielęgnacyjnych pokazują modelki, aktorki i influencerki, znajdziemy go też w kufrach wielu wizażystów, pracujących na planach zdjęciowych czy pokazach mody. Czy ten kosmetyk ma więc jakieś niesamowite właściwości, a może tajny składnik, który wygładza zmarszczki i niweluje przebarwienia, o którym nie wiemy? Nie, ten płyn po prostu dobrze spełnia swoje zadanie i przy tym...nie szkodzi.

Wiemy za to, jakich składników nie znajdziemy w INCI: alkoholu, mydła, a także substancji zapachowych i to tłumaczy jego łagodne działanie - wbrew pozorom wysuszenie i podrażnienie skóry bardzo często fundujemy jej już na etapie oczyszczania. Nie można nie wspomnieć też o demakijażu oka, który zbyt często kończy się mocnym pocieraniem wacikiem, łzawieniem i pieczeniem - w tym przypadku o takim dyskomforcie nie ma mowy, bo kosmetyk szybko domywa nawet wodoodporny tusz do rzęs.

Płyn micelarny dla skóry wrażliwej

Przy wyborze płynu micelarnego dla cery wrażliwej warto zwracać szczególną uwagę na skład - nie powinien on zawierać alkoholu i mydła, dodatkowym atutem jest też brak zapachu (niektóre aromaty mogą powodować reakcje alergiczne). Najchętniej polecane przez internautki, delikatne płyny micelarne to produkty drogeryjne bądź apteczne, które można kupić w bardzo rozsądnych cenach. Jednym z faworytów jest bezzapachowy płyn micelarny 3 w 1 dla skóry wrażliwej Garnier Skin Naturals:

Podobne opinie zbiera również nawilżający płyn micelarny z serii Hialuro od Dermedic. Koi, nawilża i nie podrażnia oczu:

Co prawda nie płyn, ale emulsja micelarna, która jest prawdziwym hitem. Polecają ją specjaliści, jest bardzo łagodna dla bariery hydrolipidowej skóry:

Czy płyn micelarny należy zmywać?

Wciąż niewiele osób o tym wie, ale wbrew sugestii producentów, płyn micelarny powinniśmy usuwać ze skóry w trakcie jej oczyszczania. To wciąż produkt, który zawiera środki myjące i powierzchniowo czynne, które regularnie pozostawiane na twarzy mogą doprowadzić do pogorszenia się jej stanu, na przykład przesuszenia. Wacik, którym przemywamy skórę, niekoniecznie poradzi sobie też z dokładnym usunięciem wszystkich zanieczyszczeń, co na dłuższą metę może skończyć się zapychaniem porów i pojawieniem się „niedoskonałości”.