W 30 SEKUND: Optyczne wyszczuplanie sprawdza się na czerwonym dywanie i... na plaży. Przypudruj bronzerem miejsca, które chciałabyś ukryć. Pociągnij pędzlem wzdłuż mięśni brzucha, ud i pośladków, nie zapomnij o dekolcie. Nawet z małego biustu możesz wyczarować seksowne krągłości.

W MINUTĘ: Trądzik na plecach, który najczęściej pojawia się właśnie latem, jest trudny do szybkiego wyleczenia. Żeby ukryć zaczerwienienia, użyj samoopalającego kremu lub żelu, który szybko nada skórze kolor. Wieczorem pielęgnuj plecy kosmetykiem z kwasem salicylowym. I nie noś obcisłych ubrań.

W 3 MINUTY: Czas na brzuch. Pogódź się z faktem, że żaden kosmetyk nie zdziała tu cudów. Za to poprawi krążenie i widocznie ujędrni skórę. Użyj balsamu wyszczuplającego (np. z kofeiną).

W 5 MINUT: Odwodniona skóra bywa szara, a przez to wygląda na starszą. Zadbaj o jej nawilżenie. Krok pierwszy: zrób szybki piling. Krok drugi: użyj rozświetlającego balsamu, który nada ciału zdrowy połysk (miejsca bardzo suche potraktuj masłem do ciała). Krok trzeci (obowiązkowy!) to krem z filtrem anty-UVA/UVB.

W 8 MINUT: Wróg pięknych nóg? Cellulit. Na jego pozbycie się w tak krótkim czasie nie ma szans, ale możesz usunąć nadmiar wody, która zwiększa jego widoczność. Wykonaj na sucho masaż ud i pośladków. Jeśli nie masz do tego specjalnej szczotki, możesz zastąpić ją tą do włosów, koniecznie płaską!

W 10 MINUT: Pozostaje jeszcze kwestia niechcianych włosków. Depilacja last minute nie jest najlepszym pomysłem – po wyjściu na słońce może pojawić się wysypka. Jeśli włosów jest niewiele i są jasne, lepiej wetrzeć w ciało olejek. Światło odbijające się od lśniącej skóry skutecznie je zakamufluje. Teraz potrzebujesz już tylko boskiego stroju kąpielowego!