Wakacje 2020 a koronawirus

Stopniowe łagodzenie obostrzeń związane z epidemią koronawirusa wielu z nas daje nadzieję na "normalny", wakacyjny wypoczynek. Mimo, iż wciąż nie jest znana data otwarcia granic i wznowienia ruchu lotniczego, Polacy nie rezygnują z urlopowych planów. Portal money.pl informuje o badaniach przeprowadzonych przez firmę Profitroom, z których wynika, że aż 3/4 rodaków planuje wakacyjny wyjazd. Badanie zostało przeprowadzone w kwietniu, na grupie ponad 10 tysięcy osób. Badacze zajmujący się zdrowiem publicznym ostrzegają jednak, że trudności dotyczące podróżowania mogą pozostać z nami jeszcze kilkanaście miesięcy, a sam powrót do turystyki będzie obwarowany wieloma obostrzeniami. Wszystko wskazuje na to, że wypoczynek najbezpieczniej zaplanować w którymś z zakątków kraju. 

Co z hotelami?

Drugi etap znoszenia obostrzeń to między innymi otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych. Od 4 maja obiekty te mogą funkcjonować z zastosowaniem nowego reżimu sanitarnego, jednak restauracje, strefy rekreacyjne, czy baseny - pozostaną zamknięte. Ograniczona zostanie również liczba miejsc. 

Branża turystyczna i hotelarska to jedne z tych, które najbardziej ucierpiały podczas pandemii koronawirusa. Według danych opublikowanych przez PKO i Millenium Bank, spadki w płatnościach kartą sięgnęły w ich przypadku aż 90%.