Plamy wątrobowe na dłoniach – skąd się biorą? 

Dlaczego dłonie tak łatwo zdradzają nasz wiek? Niestety sporo w tym naszej winy. Włosy farbujemy, ciało ćwiczymy na siłowni, w twarz i szyję regularnie wklepujemy sera i kremy, a o dłoniach po prostu zapominamy. Tymczasem skóra na ich powierzchni jest bardzo delikatna i łatwo zmienia się pod wpływem czynników zewnętrznych. Jednym z najbardziej szkodliwych jest promieniowanie ultrafioletowe. To z powodu jego działania na naszym ciele pojawiają się brązowe plamy, czyli inaczej plamy wątrobowe.

Trzeba podkreślić, że nazwa plamy wątrobowe nie ma nic wspólnego z kondycją naszej wątroby. Nazwa ta nawiązuje jedynie do ich koloru, który przypomina kolor wspomnianego organu. Aby zapobiec ich powstawaniu, trzeba codziennie stosować filtr przeciwsłoneczny. Taka profilaktyka nie tylko zabezpieczy skórę przed przebarwieniami, ale także przesuszeniu, utracie jędrności oraz oczywiście nowotworowi. 

Jeśli dotychczas zaniedbywałaś ochronę przed słońcem i na twoich dłoniach już pojawiły się brązowe plamy, jest kilka metod, aby je usunąć. Sprawdź naszą galerię →