Elle King chce zjeść swoje łożysko

Elle King to znana amerykańska piosenkarka. Gwiazda 1 września powitała na świecie swojego synka Lucky'ego. "Z dumą ogłaszamy narodziny naszego syna, Lucky Levi Tookera. W środę, 1 września o godzinie 12:06, powitaliśmy 3657 grama absolutnej radości i miłości na ziemi. Wszyscy jesteśmy zdrowi i czujemy się błogosławieni! Witamy w świecie Lucky!" - napisała wzruszona Elle.

Kilka dni później gwiazda zamieściła zdjęcie swojej mamy, która w kuchni właśnie gotowała...jej łożysko. Mama piosenkarki z zawodu jest profesjonalną doulą i to właśnie ona przeprowadziła ją przez poród i zachęciła do tej kontrowersyjnej praktyki.

O placentofagii słyszałyśmy już niejednokrotnie, głównie za sprawą gwiazd, które po urodzeniu dziecka właśnie się na to zdecydowały. Między innymi Kim Kardashian czy Hilary Duff. Na polskim podwórku zrobiła to Sara Boruc, żona piłkarza Artura Boruca. Metoda jedzenia własnego łożyska wciąż wzbudza kontrowersje, a naukowcy ostrzegają:

Pomimo rosnącego trendu [...] nie ma udokumentowanych dowodów korzystnego działania łożyska na wzrost zapasów żelaza, poprawy nastroju lub zwiększenie laktacji.

Elle King zdradziła, że łożysko, które gotuje jej mama chce zamknąć w kapsułkach, a następnie spożyć "aby uzyskać wszystkie niesamowite korzyści!" 

Przy okazji artystka podziękowała mamie za pomoc i opieką podczas porodu.

"Moja mama to anioł nad aniołami, jest najlepszą doulą na świecie! O historii swojego porodu opowiem wam, kiedy będę na to gotowa... ale ona jest moją najlepszą przyjaciółką. Pomogła nam wszystko przygotować i chociaż Lucky finalnie urodził się poprzez cesarskie cięcie, pełniła obowiązki douli przez cały ten czas i jest najlepszą matką, jakiej tylko mogłabym chcieć. Kocham Cię! Nie zrobilibyśmy tego bez Ciebie!" - napisała Elle King na Instagramie.

Pod postem rozgorzała się gorąca dyskusja. 

 

Omg… myślałem, że to mielona wołowina.

Gotujesz łożysko? Żartujesz oczywiście?

To okropne. Ale  jeśli chcesz zjeść organ, który odfiltrował odpady z twojego własnego ciała, to kanibalizm.

A Wy co myślicie o jedzeniu własnego łożyska po porodzie? O tym, czy jest to metoda często praktykowana przez kobiety w Polsce i jakie jeszcze inne trendy podpatrujemy od gwiazd, porozmawiałyśmy z położną. Przeczytajcie wywiad: