Piołun właściwości magiczne i odpędzanie złych intencji  

Piołun właściwości magiczne ma bardzo silne. To roślina, która od setek lat wykorzystywana była w ludowych obrzędach. Często sięgano po nią podczas burzy, aby uchronić dom od uderzenia piorunem. Starodawne wierzenia przypisują bylicy piołun wiele niesamowitych działań. Do najważniejszych z nich należy: 

  • odpędzanie złej energii 
  • zdejmowanie uroków 
  • ochrona przed pokusami 
  • wzmocnienie siły charakteru 
  • usunięcie pecha 
  • odpędzanie złych myśli 
  • ochrona domu przed zmorami 
  • wzmocnienie uczuć 
  • odcięcie wampirów energetycznych 

Ziele piołunu można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Aby oczyścić przestrzeń, uporządkować myśli i zapewnić sobie spokój ducha, warto sięgnąć do białej magii. Magiczne właściwości piołunu zadziałają skutecznie, gdy twoja intencja będzie jasno sprecyzowana. Podczas wykonywania zaklęć i rytuałów możesz prosić o ponowne rozpalenie uczuć, odpędzenie złych uroków, pomoc w rzuceniu nałogu, ochrona przed złorzeczeniem i plotkami. Piołun w rytuałach pomoże odegnać złe emocje, myśli i uczucia. Sprawi też, że odzyskasz jasność umysłu i będziesz mieć siły do tego, by pokonać wszelkie przeciwności losu. 

Zobacz także: 

Pamiętaj o tym, że biała magia ma działanie wspierające. Najwięcej zależy od tego, jakie działania i decyzje podejmiesz w rzeczywistym życiu. 

Zaklęcia i rytuały z piołunem. Właściwości magiczne na ochronę przed złem i wzmocnienie charakteru 

Aby uaktywnić niezwykłą moc piołunu, wystarczy, że jasno określisz swoją intencję. Kiedy już uporządkujesz myśli i znajdziesz odpowiednie słowa, wykonaj jeden z poniższych rytuałów. 

Ochronny rytuał z piołunem na odegnanie złej energii

Do przeprowadzenia ochronnego rytuału potrzebujesz zaledwie kilku składników: 

Zobacz także:

  • dwie łyżki zasuszonego piołunu 
  • szklanka wody 
  • mały garnek 
  • biała świeca 

Na początku przygotuj napar. Dwie łyżki zasuszonego zioła piołunu wsyp do małego garnka i zalej ciepłą wodą. Gotuj na małym ogniu przez kilka minut. Następnie odcedź wywar i przelej do szklanki. Kiedy lekko ostygnie, zapal białą świecę. Trzymając w jednej dłoni ziołowy napar z piołunu, a w drugiej zapaloną świecę udaj się pod drzwi domu. Wypowiedź głośno intencję. Twoje słowa mają dotyczyć odegnania zła i uroków. W tym czasie zatocz w powietrzu trzy duże okręgi – prawą i lewą ręką. Na koniec zgaś świecę i wylej napar – koniecznie zrób to przed domem, aby wsiąknął w ziemię.  

Oczyszczający rytuał z piołunem na wyzbycie się pecha 

Piołun magiczne właściwości ma wyjątkowe. Zioło to może posłużyć ci również do oczyszczenia aury i odpędzenia negatywnych, natrętnych myśli. Wzmocni twoją siłę woli i doda sił oraz odwagi. Do przygotowania oczyszczającego rytuału z piołunem potrzebne będą: 

  • ususzone gałązki piołunu 
  • biała świeca 

Rozpal świecę, a następnie jej płomieniem podpal świeżo ususzone i splecione gałązki bylicy piołun. Pozostaw przez kilka sekund, a następnie zdmuchnij ogień. Powstałym dymem okadź wszystkie pomieszczenia w domu. Wypowiadaj na głos następujące słowa: Sidła złego mnie nie dosięgnął. Dymem odpędzam od siebie wszystko, co mi nie służy. Moje myśli są czyste, a serce radosne. Oddalam od siebie troski i napełniam wnętrze siłą. Na koniec przełóż pęczek ziół do glinianej lub metalowej miski, aby zabezpieczyć całość przed ewentualnym rozprzestrzenieniem się ognia. 

Zobacz także: 

Piołun: zastosowanie w magii i ziołolecznictwie 

Rosnąca w ogrodzie, na polach, łąkach i przydrożnych rowach bylica jest powszechnie stosowana w medycynie ludowej. Jej wyjątkowe działanie pomaga  pobudzić apetyt i przyspieszyć pracę metabolizmu. A ze względu na działanie rozkurczowe przynosi ulgę i łagodzi bóle menstruacyjne – dlatego też inną, ludową nazwą piołunu jest zioło panieńskie lub zioło starej kobiety. Właściwości magiczne piołunu są powiązane z dobroczynnym wpływem na organizm. Oprócz oczyszczających rytuałów, zioło to w ludowych wierzeniach pomaga również usuwać pasożyty, bakterie i grzyby. W ziołolecznictwie, herbatka z piołunu, nalewka, bądź inna ziołowa kuracja, są wykorzystywane przy następujących dolegliwościach: 

  • niestrawność i bóle żołądka,
  • bóle miesiączkowe,
  • spowolniona przemiana materii,
  • uczucie ciężkości.

Piołun właściwości ma naprawdę wyjątkowe. Zioło to jest wykorzystywane przy dolegliwościach związanych z układem trawiennym. Jego działanie pobudza organizm do produkcji soku żołądkowego, a dzięki temu poprawia perystaltykę jelit. Oprócz tego działa przeciwskurczowo oraz przeciwzapalnie. Na co jeszcze się sprawdzi? Jest też stosowany jako naturalny środek na zgagę i niestrawności. To magiczne zioło, które może być wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Nie tylko jako główny składnik magicznych rytuałów. 

Jak wygląda piołun?

Piołun właściwości magiczne wykazuje już w samym wyglądzie. To charakterystyczna roślina, która latem zakwita na żółto. Ma drobne kwiatuszki o kulistym kształcie – wygląda podobnie jak wrotycz (właściwości magiczne wrotyczu też są imponujące). Ta piękna roślina należy do rodziny astrowatych i potrafi osiągać wysokość nawet do 150 cm. Ma smukłą łodygę i miękkie listki w kolorze zielono-szarym. Piołun wyrasta w miejscach dobrze nasłonecznionych o suchej glebie. Ma bardzo charakterystyczny, gorzki smak. Dawniej bylica piołunu była wykorzystywana przy produkcji absyntu

Przeciwwskazania do stosowania piołunu 

Działanie piołunu ma pozytywny wpływ przede wszystkim na funkcjonowanie układu pokarmowego oraz kobiece dolegliwości. Jednak zioło to posiada w swoim składzie jeden toksyczny składnik – tujon. Z tego względu nie należy przekraczać dziennej dawki spożycia piołunu, ponieważ może prowadzić do  niepożądanych skutków w postaci bólu żołądka, biegunki czy wymiotów. Oprócz tego przedawkowanie piołunu może wywołać m.in. bóle głowy i halucynacje. Przed stosowaniem leczniczej kuracji piołunem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Z ziołowej kuracji powinny zupełnie zrezygnować: 

  • kobiety w ciąży i karmiące piersią,
  • dzieci i młodzież do 18 roku życia,
  • osoby z wrzodami żołądka, hemoroidami i chorobami nerek,
  • osoby uczulone na rośliny z rodziny astrowatych.