Floradix Ochrona Jelit

Preparat ten dostarcza niezbędnych składników odżywczych dla zdrowych jelit, m.in.: kurkumę, magnez, ekstrakt jabłkowo-śliwkowy, imbir oraz wiele innych ziół. To wszystko w postaci łatwo przyswajalnego przez organizm syropu. Wchodzące w jego skład wyciągi roślinne i olejki eteryczne m.in.: z mięty, karczocha, rozmarynu czy imbiru aktywnie stymulują trawienie i mają działanie antyseptyczne oraz właściwości antybakteryjne. Ponadto, ekstrakt z kurkumy bogaty w kurkuminę, dzięki działaniu przeciwutleniającemu, doskonale wpływa na dobrą kondycje całego przewodu pokarmowego.
Jelita są bardzo wrażliwe na nieodpowiednią dietę i niezdrowy tryb życia - reagują na to różnymi objawami, w tym: bólami, kolkami, zespołem jelita drażliwego, wzdęciami lub zaparciami. Preparat wzbogacony jest także ekstraktem jabłkowo-śliwkowym, który zawiera rozpuszczalny błonnik, przez co aktywnie wspomaga perystaltykę jelit. Dzięki zawartości magnezu – który wspiera tranzyt pokarmowy poprzez wiązanie wody w stolcu – preparat usprawnia wydalanie produktów przemiany materii. Magnez pełni również ważna rolę w procesach skurczu i rozluźniania mięśni.

Floradix SALUDYNAM – sprzymierzeniec zdrowia

Tonik Floradix SALUDYNAM zawiera ekstrakty tylko z wyselekcjonowanych, organicznych upraw lub ściśle kontrolowanych hodowli w środowisku naturalnym. Preparat dostarcza niezbędnych składników wspomagających prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, a w szczególności układu kostnego i zębów. Floradix SALUDYNAM dostarcza nawet do 67% dziennego zapotrzebowania organizmu w wapń, magnez, cynk oraz witaminę D. Płynna formuła preparatu, w przeciwieństwie do tabletek i kapsułek, zapewnia szybkie i łatwe przyswajanie przez organizm minerałów i witamin. Przyswajalność można dodatkowo zwiększyć poprzez zmieszanie toniku z niewielką ilością wody lub soku owocowego. Ponadto, preparat jest pozbawiony alkoholu, substancji dodatkowych czy konserwujących. Dlatego też doskonale nadaje się:
·         dla dzieci i młodzieży w fazach intensywnego wzrostu,
·         w okresie intensywnej pracy umysłowej i nauki,
·         dla osób aktywnych fizycznie,
·         w stanach podwyższonego stresu,
·         dla osób starszych, zwłaszcza dla kobiet w okresie menopauzy,
·         w okresie jesienno – zimowym,
·         dla kobiet w ciąży i okresie laktacji, które przed spożyciem powinny skonsultować się z lekarzem.

Zimą niekorzystne warunki pogodowe oraz mniej aktywny tryb życia sprawiają, że organizm wymaga większej dawki składników mineralnych odpowiedzialnych za prawidłową przemianę materii oraz funkcjonowanie układu odpornościowego i kostnego. Dlatego też, warto wspomóc organizm preparatami uzupełniającymi codzienną dietę w witaminy i mikroelementy. 

Preparaty Floradix można kupić w dobrych aptekach i sklepach zielarskich na terenie całego kraju oraz na stronie producenta i sklepie internetowym dystrybutora.