Pierwszy w  Polsce sklep socjalny

Pierwszy w Polsce sklep socjalny właśnie został otwarty w Katowicach. To wielkie wsparcie dla tych wszystkich, którzy mają gorszą sytuację ekonomiczną. W sklepie socjalnym będą mogli kupić produkty w cenach niższych niż rynkowe.

Jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy sklep socjalny, gdzie osoby w trudnej sytuacji ekonomicznej będą mogły się zaopatrzyć w artykuły spożywcze, środki higieny osobistej i chemii domowej sprzedawane w cenach poniżej ich wartości rynkowej - czytamy na Facebooku prezydenta Katowic Marcina Krupy.

Prowadzenie sklepu zostało powierzone jednej z katowickich organizacji pozarządowych – Fundacji Wolne miejsce, która znana jest mieszkańcom z wielu cennych inicjatyw – organizacji wigilii i śniadania wielkanocnego dla samotnych, a także koordynuje działania związane z dostarczaniem posiłków potrzebującym w trakcie pandemii. 

Zobacz także: 

„Słabo zarabia? Niech zmieni zawód! Rodzice mają 500+? Niech kupią komputer. Nie stać jej na dziecko? To niech nie rodzi!” – ten tekst powinna przeczytać każda z nas!

Anna Lewandowska zachęca, by pomóc seniorom: "Wiele im zawdzięczamy". O co chodzi w akcji MY+?

Pierwszy w  Polsce sklep socjalny: kto będzie mógł skorzystać?

Sklep socjalny powstał z myślą o katowickich seniorach i rodzinach znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Jak informuje prezydent Katowic w sklepie będą mogli robić zakupy mogą mieszkańcy, których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego, tj.:

  • 1 402 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej,
  • 1 056 zł w przeliczeniu na każdą osobę w rodzinie.

W sklepie socjalnym powstał także punkt kawowy – Spichlerz Caffe, gdzie osoby samotni seniorzy będą mogli się spotykać. Kawiarnia zostanie uruchomiona w pełnym wymiarze po zniesieniu obostrzeń związanych z pandemią.

Zobacz także:

Przeczytaj także: Rozdzielił ich koronawirus, ale miłość przetrwała. Para 80-latków wita się po 215 dniach rozłąki

✔Jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy sklep socjalny, gdzie osoby w trudnej sytuacji ekonomicznej będą mogły się...

Opublikowany przez Marcina Krupę Czwartek, 10 grudnia 2020