To nie nowość, że w animacjach Pixara pojawiają się wzmianki o osobach homoseksualnych. Jednak do tej pory były to mało satysfakcjonujące miniepizody. Nie dziwi więc entuzjazm przedstawicieli społeczności LGBTQ, gdy legendarne studio ogłosiło premierę szczególnej 9-minutowej animacji. Na taki film jak „Out” czekaliśmy wieczność.

O czym jest „Out”?


Krótkometrażowa produkcja opowiada historię Grega, który ze swoim partnerem Miguelem przygotowuje się do przeprowadzki do miasta. Jak to zwykle bywa, rodzice Grega nie mają pojęcia o jego orientacji, bo bohatera przeraża to, jak mogliby zareagować na jego coming out. Już w zwiastunie animacji widać, że sprawy znacznie się skomplikują, kiedy rodzice niespodziewanie zaczną pomagać synowi w przeprowadzce. 

Produkcja "Out" to część projektu Pixar SparkShorts, którego celem jest "odkrywanie nowych twórców, technik opowiadania historii oraz eksperymentowanie z nowymi procesami produkcyjnymi".

"Filmy te nie przypominają niczego, co kiedykolwiek zrobiliśmy w Pixar. Zapewniamy poszczególnym artystom możliwość uwolnienia potencjału i ich pomysłowych metod tworzenia filmów", powiedział Jim Morris, prezes Pixara.

Kiedy premiera "Out"?

Na obejrzenie propozycji bajkowego giganta będziemy musieli czekać aż do 2021 roku. 6 marca na stronie Walt Disney Company pojawiła się informacja o zaistnieniu Polski na liście krajów, w których latem 2020 roku zostanie uruchomiony serwis Disney+. Jednak bardzo szybko zniknęła ze strony.