Nowa aplikacja dla młodych mam

Akuku mamo, aplikacja, którą można pobierać w App Store i Sklepie Google od zeszłego miesiąca, została wymyślona przez dwie przedsiębiorcze (i empatyczne) przyjaciółki Magdę Tereszczuk i Martę Mroczek. Bizneswoman zauważyły, że kobiety na urlopach macierzyńskich często czują się samotne i potrzebują towarzystwa. Nie mają z kim pójść na spacer czy herbatę w ciągu dnia, podczas kiedy partner czy przyjaciółki są w pracy.

Cały mechanizm aplikacji jest oparty na tzw. dopasowaniach w twojej okolicy - bardzo podobnie do randkowej aplikacji Tinder, bardzo popularnej wśród Millenialsów. Dzięki aplikacji użytkowniczki mogą zobaczyć, kto mieszka w ich okolicy, poznać inne mamy i umówić się na wspólny spacer po parku czy w najbliższej okolicy.

Jak działa aplikacja Akuku mamo?

Wystarczy stworzyć w  aplikacji swój profil ze zdjęciem, a także odpowiedzieć na kilka banalnych pytań dotyczących zainteresowań. To proste, podobnie jak "dobór mamy" z sąsiedztwa. Zawsze to podstawa do pogawędki, a informacje zawarte w profilach pomagają trochę lepiej poznać daną mamę i sprawić, że łatwiej się dogadacie w czasie spotkania z dziećmi.

W ciągu miesiąca od zaistnienia w sieci swoje profile w aplikacji Akuku mamo założyło ponad trzy tysiące kobiet z całej Polski. Na razie aplikacja jest promowana głównie na bazie rekomendacji, czyli tzw. pocztą pantoflową. To może być doskonałe rozwiązanie na poznawanie kobiet w podobnej do siebie sytuacji, pozbycie się problemu samotnych wędrówek z wózkiem i swobodnej wymiany przemyśleń na temat pierwszych miesiący z dzieckiem. Na macierzyńskim perspektywa życia wygląda bowiem zupełnie inaczej i tylko druga mama jest w pełni to zrozumieć, zdają się mówić założycielki.

Podoba wam się ta idea?